Jantar máme spojený hlavně se šperkařským průmyslem. Můžete ho ale použít také na svou pokožku, protože má pozitivní vliv na její vzhled. V kosmetice se jeho účinky prokazují už nějakou dobu, a je tedy jasné, že by byla velká škoda toho nevyužít. Hodí se zejména pro zralé ženy, které potřebují hlavně hydrataci.
Jaké má jantar vlastnosti?
Jantar je vlastně pryskyřice jehličnanů. Je to drahokam, který pochází z rostlin a poznáte ho podle žluté až hnědé barvy. Má také antioxidační nebo baktericidní vlastnosti. Díky tomu zabraňuje tvorbě volných radikálů a významně tak přispívá ke zdraví pokožky. V kosmetice se pak využívá především kyselina jantarová, kterou ocení zralé ženy pro svou pleť.
Kyselina zlepší její pevnost, budete ji mít na první pohled omlazenou a díky hydrataci vás nebude trápit ani suchost pokožky a s ní spojená podrážděnost. Kyselina jantarová je skvělým prostředkem pro ženy, které mají s hydratací problémy a neumí se moc o svou pleť starat. Hodit se bude také těm, které trápí akné nebo podobné nedokonalosti pokožky. Bude značně vylepšená a sníží se vylučování kožního mazu.
Kyselinu můžete používat po celý rok
O svou pokožku byste se měli starat hlavně v letních měsících, kdy je poškozena slunečními paprsky. Je vhodné ji mazat opalovacími krémy a ošetřovat ji po každém koupání. Právě na to se pak bude hodit i kyselina jantarová, respektive krémy, které ji obsahují. Po opalování je pokožka velmi citlivá a může trpět i po nanesení velmi jemného krému. Šupinatou pokožku byste neměli odlupovat, aby vám nezbyly jizvy jako památka.
Můžete využít i domácí prostředky, které obsahují kyselinu jantarovou. Jantarový peeling skvěle odstraní odumřelou pokožku a dostane tak novou a zdravou „tvář“. Potřebovat k jeho výrobě budete práškovou ambru, který smíchejte s kapkami kokosového oleje. I v drogeriích najdete jantarové masti.
Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/uk/beauty/skin/a40374323/succinic-acid/