Krása

Retinol pokožku omladí a zbaví ji akné. Pleť bude zářit krásou

Retinol je derivát vitaminu A a jinak se mu také říká vitamin mládí. Můžete tuto látku použít nejen proti vráskám, ale také bojuje proti akné. Díky retinolu může být pleť hladká, zdravější a hlavně bude vypadat mladší. Je ale potřeba vědět, jak retinol správně používat, aby vám byl k užitku.

Problémy s pletí se mohou objevit už v pubertě

Je velmi nutné o svou pleť pečovat už od mladého věku. Děti v pubertě se většinou o svou pleť nestarají, mladé dívky se raději líčí. Už nemyslí na to, že i při odličování je potřeba provést hloubkové čištění. Pokožka u zralých žen pak bude vypadat zase jinak. Je pravda, že i u starších osob se může objevit akné, nejedná se o problém, který trápí pouze teenagery.

V každém případě si od vrásek nebo nečistot na pleti můžete pomoci právě retinolem. Proces stárnutí pokožky začíná již velmi brzy. Mimické vrásky se objeví již po 25. roce věku, u některých žen se pak objeví obávané akné. Léze najdete hlavně v U zóně, což znamená na linii čelisti, krku nebo za ušima. Nechávají za sebou nevzhledné jizvy. V posledních letech se projevilo na pokožce lidí hlavně nošení roušek.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete retinol použít na svou pleť?

Vitamin A je vitamin mládí a můžete ho použít hlavně v boji proti akné nebo vráskám. Vyhladí pokožku, která se bude na první pohled jevit jako mladší, bude zdravější a hlavně se na ní méně budou objevovat nečistoty, a to včetně akné. O svou pleť se tak můžete postarat v pohodlí domova, nebudete potřebovat žádné drahé návštěvy u kosmetičky. Navíc účinky krému s retinolem uvidíte již za pár týdnů.

Vyplatí se počkat, protože většina žen spoléhá na to, že účinky budou viditelné během několika dní. Vyhlazení vrásek je ale dlouhý proces, který potřebuje čas, stejně jako odstranění akné. Přípravky, které obsahují retinol, jsou vhodné právě pro ženy nad 25 let. Můžete si z nich vytvořit peeling nebo retinol přidat do oblíbeného denního krému.

Zdroj: https://www.insider.com/guides/beauty/what-does-retinol-do