Zdraví

S mozoly a puchýři je každý krok utrpením. Rychlou úlevu najdeme v každé kuchyni

Během celého dne mají nohy plné ruce práce. I když tato metafora nedává smysl, je velká pravda, že nohy jsou tvrdě zkoušenou částí našeho těla, a to většinou po celý den. Děláme s nimi nesčetné pohyby, vystavujeme je napětí a často je přetěžujeme. To podporuje vznik mozolů a puchýřů na nohou. Naštěstí existují domácí triky, které vás těchto nepříjemností zbaví.

Jak tyto problémy vznikají

Puchýře i mozoly vznikají z podobných důvodů. Je to nadměrná aktivita, nedostatečná péče o nohy, nevhodné návyky, a dokonce i špatná strava. Na druhé straně to má také výhodu, protože s nimi můžete bojovat podobnými způsoby. V lékárně můžete dostat různé masti a kapky, lepší je však s nimi bojovat přírodní cestou.

Doporučený článek:  Fíky vnesou do kuchyně zcela nové chutě. Jejich pravé bohatství je však ukryto uvnitř

Můžete zkusit například citrónovou šťávu. Urychluje hojení ran na nohou a změkčuje pokožku na mozolech. Je vynikajícím zdrojem antioxidantů a přírodních uklidňujících látek. Další skvělou volbou je ricinový olej. V kombinaci s vlažnou vodou a mýdlem je skvělým účinným lékem, se kterým změkčíme mozoly i puchýře.

Zdroj obrázku: Freepik

Další pomocníci pro boj s puchýři a mozoly

Dobrý účinek má také cibulová šťáva. Kromě toho zlepšuje vzhled pokožky, neutralizuje infekce a stimuluje imunitní systém. Cibulové ošetření se aplikuje velmi jednoduše, aplikuje se plátek cibule na postižená místa a zabalí se obvazem. Dalším lékem, který zjemní vaši pokožku, je obyčejná jedlá soda. Stačí, když ji rozpustíte v teplé vodě a namočíte si do ní nohy.

Doporučený článek:  Rýžová voda nahradí ranní kávu i drahou kosmetiku. Získáte plno energie a zářivou krásu

Na zánět je zase skvělý česnek. Je to jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Antibakteriální účinek česneku nás chrání před výskytem kožních infekcí. Masáž nohou je nejen relaxační, pomáhá také zlepšovat cirkulaci krve a to je skvělou prevencí před tvorbou puchýřů. A nakonec je dobré zařadit do stravy více vitamínu E, ten je velmi důležitý pro dobrý stav naší pokožky. Můžeme ho nalézt ve slunečnicových semínkách, dýni, brokolici a lískových ořeších.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/324329