Móda

Peeling pokožku dokonale vyhladí a vrátí jí pružnost. Vyzkoušejte domácí variantu s oblíbenou vůní

Jestli máte hrubou kůži a drsnou pokožku, můžete využít mnoho druhů peelingů. Jsou vhodné na odstranění hrubé pokožky, obnovují buňky a na první pohled bude vaše tělo pevnější. Jejich další výhodou je, že krásně voní. V drogeriích nebo lékárnách najdete mnoho kvalitních produktů, které pomohou s odumřelými částmi pokožky.

Vybrat si můžete mezi peelingy na tělo nebo obličej

Některé peelingy bývají obohacené o cenné složky, které pokožku vyživí. Díky tomu bude pružná, vyživená a také vyhlazená. Existují peelingy, které jsou hrubozrnné, ty zase obsahují částice podzemnice olejné. Jsou vhodné na více namáhaná místa, jako jsou lokty, kolena nebo paty. Peeling se vyplatí používat jen na ty části těla, které chcete vyhladit. Jemnou masáží si rozhýbete krevní oběh, což zaručí rychlejší spalování tuku.

Doporučený článek:  Jak si obléknout trenčkot, aby to nebyla nuda?

Po nanesení peelingu několik minut počkejte, následně pokožku opláchněte a osušte, ale ručníkem netřete pokožku moc drsně, zvolte ručník, který je vyrobený z měkkého materiálu. Produkty si můžete koupit v obchodě, nebo si peeling vyrobit snadno doma. Nebudete k tomu potřebovat žádné zvláštní suroviny, hodit se budou přísady z kuchyně.

Zdroj obrázku: Freepik

Na výrobu peelingu využijete kávu nebo třtinový cukr

Na domácí peeling budete potřebovat třtinový cukr, půl hrnku oleje, který má jemnou strukturu (olivový, mandlový nebo kokosový), a také deset kapek vonné esence – nejvíce se bude hodit levandulová nebo citrusová. Do misky dejte cukr, nalijte na něj olej a přidejte esenciální olej. Promíchejte, uložte do nádoby a používejte na vlhkou pokožku. Nakonec kůži ošetřete hydratačním krémem.

Doporučený článek:  Krásnou a zdravou pokožku hlavy, i silné vlasy, lze mít bez návštěvy salonů. Pomohou domácí postupy

Oblíbenou variantou je kávový peeling. Na něj budete potřebovat půl hrnku mleté kávy nebo lógru, dále hrnek kokosového oleje a můžete přidat esenciální olej. I tady všechny suroviny můžete promíchat dohromady a ihned použít. Masírujte pokožku a následně ji opláchněte. Káva je skvělým prostředkem na suchou a hrubou kůži. Navíc funguje také na strie nebo celulitidu.

Zdroj: https://beautymadesimply.com/peel-so-good-understanding-the-different-types-of-chemical-peels/