Móda

Proměňte nudnou šálu v stylový doplněk: přinášíme 5 nápadů, jak ji uvázat

Základním doplňkem každého podzimu a zimy je rozhodně šála. Můžete si koupit nejrůznější barvy, vzory i provedení. V šatníku by vám ale chybět neměla. Jestli jste si zamilovali tento jedinečný doplněk do chladných měsíců, měli byste se také naučit, jak ho vázat. Ukážeme vám hned pět způsobů, jakými si můžete šálu upravit do bundy nebo kabátu.

Uvažte si šálu do trojúhelníku nebo cik cak

Trojúhelník vznikne tak, že šálu přehodíte zezadu kolem krku a na jedné straně si přidržíte kratší konec. Delší konec obtočíte kolem krku, rozložíte a jeden roh zastrčíte pod kratší část šály. Díky tomu vznikne trojúhelník, který zakryje horní část kabátu. Pod kabát už nebude foukat.

Na styl cik cak stačí šálu omotat kolem krku. Vznikne vám oko, do kterého provléknete jeden cíp šály seshora a druhý cíp šály zezdola. Vznikne vám dokonale propletená šála, která nepropustí k vašemu krku ani jediný chladný závan vzduchu. Navíc vypadá velmi zajímavě.

Zdroj obrázku: Freepik

Nádherně vypadá na jednu stranu nebo s vázáním seshora

Vázání šály na stranu je velmi jednoduché a jde o styl, který používá mnoho žen. Šálu přeložte napůl. Vznikne vám velké oko, kterým provléknete část, kterou držíte ve druhé ruce. Tento styl je ideální pro oboustranné doplňky, protože díky tomu vyniknou oba vzory.

Vázání seshora je velmi elegantní. Šálu omotejte kolem krku. Oba konce provlékněte smyčkou, která vám vznikla. U obou konců postupujte seshora dolů. To je všechno. Šála bude uvázaná během pár vteřin a na kabátu i bundě působí tento styl velmi dobře.

Jedinečná šála místo čepice

Netradiční způsob, který můžete také zvolit, je šála místo čepice. Tento styl nosí hlavně Francouzky. Jednoduše si omotejte šálu kolem hlavy a prostrčte konec vzniklým okem kolem krku. Jakmile začne sněžit, pršet nebo mrholit, budete mít chráněný účes a zároveň vám bude krásně teplo.

Zdroj: https://womens-fashion.lovetoknow.com/How_to_Wear_a_Winter_Scarf