Rady a tipy

Mšice jsou skutečná pohroma pro každou zahradu. Přírodní postřik je zlikviduje do jedné

Mšice jsou velmi škodliví škůdci, kteří mohou zničit celou úrodu nebo květinový záhon během pár dnů. Mšice se velmi rychle množí a dokážou pokrýt obrovskou plochu na zahradě, terase i balkonu. Naštěstí existuje přírodní a zcela domácí způsob, jak se tohoto hmyzu zbavit. Potřebovat budete jen dvě suroviny, které máte v kuchyni.

Díky tomu vás postřik vyjde velmi levně a bude zcela přírodní. Chemické postřiky jsou možná účinné, ale také drahé a mají špatný vliv na přírodu i vaši peněženku. Přírodní metody jsou ale stejně efektivní a zaplatíte jen zlomek ceny.

Doporučený článek:  Antivirová ochrana a firewally jsou nezbytné pro prevenci a řešení problémů s malwarem

Kdy je potřeba aplikovat postřik na mšice?

Mšice jsou obrovskou hrozbou pro každou zahradu a všechny druhy rostlin. V první řadě zničí jejich listy. Podle toho také poznáte jejich přítomnost. Během jediné sezóny mohou mšice vytvořit i tucet generací, kvůli čemuž se velmi rychle rozšíří úplně všude. Dokážou se také přesouvat z jedné rostliny na druhou, jakmile tu první úplně zničí. Jedinou možností, jak se mšic zbavit, je pravidelná kontrola rostlin a velmi rychlý zákrok.

Doporučený článek:  Základem dobré polévky je správně zvolené koření
Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní postřik na mšice z česneku

Postřik na mšice z přírodních ingrediencí si můžete vyrobit doma. Na přípravu budete potřebovat 250 gramů mletého česneku, který zalijete 10 litry vody. Smíchejte obojí dohromady rychlými pohyby. Nechte směs 15 minut odstát, sceďte ji a přelijte do velké sklenice. Před použitím roztok vždy nařeďte vodou do nádoby s rozprašovačem v poměru 1 : 1 a můžete aplikovat na postižené rostliny, které byly napadeny těmito škůdci.

Přírodní postřik na mšice z cibule

Další možností je postřik z cibule. Recept funguje podobně. Na výrobu potřebujete 200 gramů cibulových slupek a 10 litrů vody. Nádobu se směsí odložte na 4 dny na bezpečné místo, kde se k ní nikdo nedostane. Poté slupky cibulí sceďte a přelijte do vhodné sklenice. Postřik používejte vždy odpoledne nebo večer a provádějte aplikaci každé 2 až 3 dny. Díky tomu rostliny nespálíte, ale poskytnete jim ideální léčbu proti mšicím.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/how-to/aphids.html