Móda

Krátký moderní střih omladí a vrátí sebevědomí

Nejedna celebrita dobře ví, že změna účesu není jen otázka módního trendu. Účes totiž může váš obličej omladit. Nemusíte chodit na bolestivé chirurgické zákroky, stačí správný účes. Ten totiž dokáže účinně odvést pozornost od nedokonalostí a jemných vrásek vašeho obličeje.

Mikádo vždy bylo a bude in!

Pokud máte problémy s vypadáváním vlasů, které často přináší hormonální změny v lidském těle, nebojte se zkrátit své vlasy. Pravidelným zastřiháváním konečků vlasů zajistíte jejich zpevnění. Střih, kdy vlasy končí ve výšce spodní čelisti, výrazně zdůrazňuje oválný tvar obličeje. Z výzkumů vyplývá, že ženy nad 50 let vypadají mladší v kratších moderních účesech.

Doporučený článek:  Vlasy v tónech vanilky jsou hit, který si zamilujete. Nechte se unést nespoutanou hravostí

Obrácené mikádo vám dodá šmrnc

Jedná se o trochu odvážnější střih pro dámy po padesátce. U tohoto střihu je typické, že zadní část účesu je znatelně kratší než vlasy padající před ramena. Ze zadní strany tedy střih připomíná podkovu. Krk je zcela odhalen a vlasy těsně u krku mohou mít délku jen pár milimetrů. Díky asymetrii je střih výrazný, poutavý a opravdu omladí.

Zdroj obrázku: Freepik

Ofina – francouzské třásně

Ofina je také jedna z možností, jak vypadat o pár let mladší. Tuto sezónu nejvíce letí střih takzvané francouzské třásně. Jedná se o lehkou a extrémně vzdušnou ofinu, která se rozšiřuje do stran, a přitom nonšalantně padá do obličeje. Tento účes je vskutku mladistvý a zjemňuje rysy obličeje.

Doporučený článek:  Doplňky k černým šatům vybírejte obezřetně. Šperky jsou osvědčenou volbou, ale nesmí se to přehánět

I malá změna dokáže zázraky

Nemusíte vždy sáhnout po nůžkách a razantních změnách. Stačí malá proměna a budete vypadat o pár let mladší. Stylisté upozorňují, že pěšinka uprostřed hlavy pro dámy po padesátce již není vhodná. Proto se nebojte přes obličej hodit pramínek vlasů tak, abyste rozbili přímou pěšinu uprostřed svého účesu. Tento pramínek dodá účesu jemnost a lehkost a působí velmi dívčím dojmem.

Zdroj: https://www.southernliving.com/fashion-beauty/hairstyles/short/short-haircuts-for-older-women