Domov

Vyžeňte pavouky ze svého domova jednou provždy. Pomůže čistota a dekorace oken

Mnoho hospodyněk nezvládá, pokud doma najdou pavouky. Většinou se jich bojí nebo štítí a v domácnosti je rozhodně nechtějí. Někteří sice tvrdí, že pavouci přinášejí štěstí, mnohem více lidí se jich ale snaží rychle zbavit. Jak pavouky zlikvidovat, aby netrpěli a zároveň už se u vás doma znovu neobjevovali?

Odkud se u nás doma berou pavouci?

Pavouci se neobjeví jen v případě, že máte doma nepořádek. Je to ale jeden z důvodů. Mohou se snadno dostat do domácnosti díky tomu, že máte otevřené okno. Velmi snadno se pak do domu dostanou díky vám, protože si je můžete přinést na oblečení, ani o tom nebudete vědět. Mnohem důležitější je vědět, jak se jich zbavit. Pavouci se většinou schovávají v koutech, ve kterých je prach a také tam mají možnost tvořit pavučiny.

V kuchyni pak mají dostatek potravy, a proto nemají potřebu z vašeho domova odcházet. Je tedy vhodné doma pořádně uklízet a hlídat hlavně potraviny, do kterých se pavouci mohou snadno dostat. Jak se jich účinně zbavit, ale zároveň jim neublížit? Máte hned několik možností, a to způsobů, které jsou humánní a zároveň levné.

Zdroj obrázku: Freepik

Na okenní parapety můžete dát rostliny, které pavoukům nevoní

Pavoukům můžete pobyt u vás doma znepříjemnit. Můžete to udělat pomocí esenciálních olejů s různými vůněmi. Pavouci nemají rádi například levanduli, mentol nebo citron. Stačí tyto oleje smíchat s vodou a nastříkat na místa, kde si myslíte, že pavouci sídlí. Vysadit ale můžete také celé rostliny, které dejte hlavně na parapety k oknům, kudy se pavouci velmi často dosávají do místností.

Nejúčinnější metodou je pak použití moskytiéry, která zabrání nejen vniku pavouků, ale také ostatního hmyzu. Přemýšlejte o ní především na jaře, v létě pak můžete mít otevřená okna bez obav z toho, že se vám v místnosti budou hromadit například ovocné mušky nebo komáři. Jednou z potravin, která proti pavoukům funguje, je citron. Má intenzivní vůni, kterou pavouci nemají rádi.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-spiders/