Domov, Rady a tipy

Zápach v plastových dózách na potraviny potlačí jedlá soda, citronová šťáva a káva

Krabičkám a nádobkám na jídlo velí v této moderní době odolný a zdravotně nezávadný plast, jehož výhodou je finanční dostupnost, nízká hmotnost a velká variabilita využití nejen v domácnosti. Nevýhodou plastu je však to, že má tendenci „přebírat“ pach toho, co se uvnitř uchovává.

Abyste se nepříjemného pachu plastových nádobek účinně zbavili, stačí znát několik základních zásad. Tou hlavní je samozřejmě jejich včasné a důkladné umytí za pomoci horké vody a vhodného saponátu a také skladování tak, aby vzduch v daném prostoru cirkuloval. Někdy se však stane, že ani při splnění těchto podmínek nežádoucímu pachu nezabráníte.

Doporučený článek:  Staré punčocháče je chyba vyhodit. Inspirujte se chytrými triky, které usnadní každodenní život
Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda

Pokud je v domácnosti třeba čistit prakticky jakékoliv skvrny nebo neutralizovat nechtěné pachy, je jedním z hlavních pomocníků jedlá soda. Nejúčinnější je ve formě pasty, kterou vytvoříte smícháním potřebného množství jedlé sody s trochou vody. Pastu naneste na houbičku na nádobí a vytřete jí celý vnitřní prostor plastové nádobky a také víčka. Nechejte takto působit alespoň přes noc, ale ideálně 24 až 48 hodin. Po uplynutí této doby nádobku dobře umyjte.

Citronová šťáva

Účinnou neutralizaci nežádoucích pachů zajistí také čerstvá citronová šťáva, která navíc nádobce poskytne rovněž příjemnou svěží vůni. Do dostatečného množství citronové šťávy namočte čistý hadřík nebo houbičku na nádobí a všechny stěny nádobky a víčka jí dobře potřete. Nechejte nějakou dobu působit a poté ji opláchněte.

Doporučený článek:  Útulný kout v bytě vytvoří prostor pro relaxaci
Zdroj obrázku: Freepik

Kávová sedlina

Možná by vás nenapadlo, že kávová sedlina může pomoct s odstraněním pachů, ale vezměte si například, že i kávová zrna, nasypaná do misky a ponechaná v místnosti, mají schopnost absorbovat pachy. Postup je jednoduchý. Kávovou sedlinu nechejte dobře proschnout, poté ji nasypejte do plastové nádobky a utěsněte víčkem. Po několika hodinách bude nádobka opět příjemně vonět.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/6-ways-to-clean-smelly-plastic-containers-without-harsh-chemicals-186220