Domov, Zdraví

V posteli nikdy nejsme sami. Proti malinkým stvořením lze bojovat jediným způsobem

Výměna ložního prádla by měla být pravidelnou činností, jako je například sprchování nebo koupání. Bohužel většina lidí mění povlečení jen jednou za několik týdnů a není pak divu, že se v něm rozmnožují roztoči a bakterie, kteří se vyskytují uvnitř deky a polštáře. Najdete je také v matracích i samotné posteli. Jak často byste měli ložní prádlo měnit?

V posteli se často potíme

Zvláště přes léto je nutné povlečení měnit častěji, protože v posteli trávíme hodně času a navíc se hodně potíme, a tím pádem zaděláváme právě na množení virů a bakterií. Je tak potřeba prádlo měnit alespoň jednou týdně. Jiná situace je, pokud jste nemocní, tam byste povlečení měli měnit častěji. Denně naspíme alespoň 6–8 hodin, a proto bychom měli mít nejen pohodlí, ale také čistotu.

Doporučený článek:  Dlouhé spaní neprospívá tělu tak, jak se může zdát. Někdy tělu dokonce výrazně škodíme

Dbejte také na to, abyste v posteli neměli domácí mazlíčky, kteří mohou také přenášet některé choroby nebo bakterie. Pravidelná výměna prádla zaručí, že se budete cítit nejen dobře, ale hlavně budete zdraví. Vysoké teploty, které v ložnicích máme, napomáhají tomu, že se bakterie rychleji množí. Důležité je také vědět, jaké povlaky budou pro vaše tělo nejpříjemnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Objevit se mohou plísně nebo alergie

Naše pokožka se do styku s povlečením dostává denně, proto je potřeba dbát nejen na hygienu těla, ale také postele, ve které spíme. Jestliže se budíte se slzícíma očima, není se čemu divit. Povlečení je dobré mít neustále čisté, aby se neprojevila alergická reakce. Jednou týdně vyměňte povlaky, protože vám to zajistí kvalitní spánek. A nezapomínejte ani na děti. Ty se mohou potit ještě o něco více a je potřeba dbát i na jejich zdraví.

Doporučený článek:  Při patních ostruhách přinese úlevu jedlá soda

A jak poznáte, že povlečení už není svěží a je potřeba ho vyměnit? Možná budete cítit drobný zápach. Jestliže bude povlečení špinavé, je to důkaz toho, že je potřeba ho vyprat a vyměnit za nové. Do nového se vám totiž bude vklouzávat mnohem lépe. Vůně čerstvě povlečené postele je pro mnoho lidí skvělou radostí.

Zdroj: https://www.bbc.com/news/newsbeat-61259074