Krása

Domácí kosmetika z aloe vera je velmi snadná na výrobu, její účinky jsou k nezaplacení

Aloe je rostlina, která se doma rozhodně bude hodit. Nejde přitom jen o dekoraci, která vám hodně rychle poroste. Aloe čistí vzduch v domácnosti a také ho osvěžuje. Je ale také vhodným prostředkem k výrobě domácí kosmetiky, protože její vlastnosti můžete využít v péči o svou pokožku. Navíc ji využijete také při popálení nebo podráždění. Rozhodně by tak ve vaší domácnosti neměla chybět.

Rostlina aloe je velmi vhodná pro pokožku díky svým složkám

Aloe vera je rostlina, která je velmi ceněná, co se týče problematiky pleti. Je zdrojem enzymů, organických kyselin a také antioxidantů. Aloe tak umí zabránit předčasnému stárnutí pokožky, můžete se s její pomocí zbavit také toxinů. Aloe vera má protizánětlivé účinky, dokáže pokožku zklidnit. Obsahuje vitaminy B12, A a C, které podporují zdravý vzhled pokožky.

Doporučený článek:  Silné vlasy plné lesku už nemusí být pouhý sen. Pečující masku najdete přímo v lednici

Připravit si můžete jednoduchý gel, který pokožku vyživí. Příprava takového gelu je velmi jednoduchá a zvládne ji doma každý. Zapotřebí bude dužina z rostliny, kterou získáte odříznutím vršku. Takto připravený list rostliny můžete použít také bodově na jizvy nebo jiné bolístky, které máte na těle. Jestli se vám nechce do výroby, můžete si hotový gel koupit i v obchodě.

Zdroj obrázku: Freepik

Na přípravu masky nebudete potřebovat mnoho surovin

Jestli jste se rozhodli vyrobit si masku doma, připravte si hrst otrub, dvě lžíce gelu z aloe vera a lžíci medu. Suroviny důkladně promíchejte a poté naneste na obličej, krk i dekolt. Vyhněte se přitom oční oblasti a po dvaceti minutách opláchněte teplou vodou. Na obličej pak naneste ještě hydratační krém.

Doporučený článek:  Rozmarýn působí blahodárně na zdraví i krásu. Pečující bylinná maska udrží pokožku mladistvou

Z aloe si můžete vyrobit také čisticí tonikum nebo odličovač. Smíchejte několik lžic gelu z aloe vera a přidejte do něj lžičku glycerinu. Smíchejte, nalijte do vzduchotěsné nádoby a nanášejte vatovým tamponem. Před každým použitím nezapomeňte lahvičku protřepat, aby se suroviny smíchaly. Tonikum zabrání tomu, že budou stárnout kožní buňky a vaše pokožka bude zbavená nedokonalostí.

Zdroj: https://www.modernvintageville.com/aloe-vera-recipes/