Krása

Zářivě bílý úsměv i bez drahých procedur. Trik spočívá v domácí pastě ze dvou surovin

Zářivě bílé zuby jsou snem mnoha z nás. Obyčejné čištění na to přitom často nestačí, a to zejména v případě, že konzumujete pravidelně kávu, červené víno nebo kouříte. Všichni vám řeknou, že musíte podstoupit nákladné a náročné procedury u zubaře nebo dentální hygienistky, abyste měli nádherně bílé zuby. Dobrou zprávou je, že to dělat nemusíte. Můžete si totiž vybělit zuby směsí, kterou si sami připravíte doma jen z pár základních surovin. Výsledek přitom bude oslnivý.

Zapomeňte na drahé zubní pasty

Jistě znáte všechny reklamy na zázračné zubní pasty na bělení, které vám mají přinést sněhově bílý úsměv za velkou částku. Luxusní zubní pasty ale vůbec nepotřebujete. Ve skutečnosti vám postačí dvě ingredience, které jistě máte ve své kuchyni i v tuto chvíli. V malé skleničce nebo mističce smíchejte lžičku prášku z kurkumy se lžící kokosového oleje (ideálně panenského) a máte hotovo!

Doporučený článek:  Domácí peeling je šetrný k pokožce a jednoduchý na přípravu
Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat s touto jednoduchou směsí?

Nic záhadného. Jednoduše si s ní vyčistěte zuby. Bělicí efekt bude viditelný již po prvním čištění. Používejte tento domácí prostředek denně místo zubní pasty a uvidíte, že budete mít brzy mnohem světlejší sklovinu. Kaše z kurkumy a kokosového oleje totiž dokáže nejen zesvětlit sklovinu, ale také odstranit zbytky a skvrny od kávy a čaje. Navíc se zbavíte bakterií v ústech, které způsobují nepříjemný dech i zubní kazy.

Bojíte se použít kurkumu kvůli její barvě? Vůbec z toho nemusíte mít obavy, protože kurkuma nezabarví zuby do oranžova. Právě naopak. Nádherně vám je v kombinaci s kokosovým olejem vybělí a navíc má blahodárné účinky na lidské tělo, které jsou známé již stovky let. Vůbec se proto nemusíte obávat použít toto úžasné indické koření. Uvidíte, že brzy budete mít stejně nádherný úsměv jako herci z reklamy na zubní pastu. Vyzkoušejte tento jedinečný a zcela přírodní způsob bělení zubů a nebudete litovat!

Zdroj: https://www.healthline.com/health/turmeric-teeth-whitening