Krása

Mastná pleť potřebuje zvláštní péči. Proti pupínkům i lesklé pokožce pomohou zázračné bylinky

Bojujete s mastnou pletí a už nevíte, jaké přípravky použít, aby se vám tolik neleskla? Na mastné pleti budou všechny nedokonalosti hodně vidět, tvořit se mohou nejen pupínky, ale pokud se vám mastí i vlasy, objeví se lupy, kterých se také budete jen těžko zbavovat. Mastnou pleť je potřeba trochu vysušit a pečovat o ni následujícími způsoby.

Na mastnou pleť budou fungovat přírodní prostředky

Udělejte si například odvar z fialek trojbarevných. Dvě lžičky čerstvých nebo nasušených květů dejte na 15 minut do sklenice s horkou vodou. Dvě lžíce bylinky můžete také zalít dvěma hrnky vlažné vody, pak teprve přivést k varu a přikryté vařit pět minut. Po deseti minutách přeceďte a pijte sklenici 2–3× denně. Obličej si můžete pleťovou vodou mýt klidně každý den. Pomoci mohou také kopřivy.

Doporučený článek:  Dejte sbohem celulitidě a povislé kůži. Domácí šťavnaté peelingy se o krásnou pokožku postarají

Také tady budete potřebovat buď čerstvé, nebo sušené listy. Zalijte je 1/2 hrnku vroucí vody, přikryjte a nechte 15 minut louhovat. Pijte 2–3 sklenice odvaru denně. Spařit můžete dvě lžíce kopřivy v hrnku vody a poté namočit lžíci ovesných vloček do trochu mléka. Až vločky nabydou na objemu, změknou a můžete je přecedit. Smíchejte s nálevem a takto připravenou směs můžete nanést na obličej. Nechte 20 minut působit a poté opláchněte.

Zdroj obrázku: Freepik

Použít můžete i krémy vhodné na mastnou pokožku

Jestli se rozhodnete jít chemickou cestou, dávejte pozor, abyste na mastnou pokožku nepoužívali nevhodné prostředky. Některé mohou pleť vysušit, což sice chceme, ale zároveň nechceme, aby byl obličej dehydratovaný. Některé přípravky mohou způsobit svědění nebo pálení obličeje. Možná se bude jednat o alergickou reakci.

Doporučený článek:  Na podzim čelí pokožka mnoha výzvám. O její zářivý vzhled je důležité pečovat každý den

Používejte kvalitní hydratační krémy, které kůži nebudu mastit, ale dodají jí vodu. Pokud máte na obličeji červenou kůži nebo jinak podrážděnou pokožku, můžete použít krémy na mastnou pleť, případně dražší a kvalitnější prostředky z lékárny, které jsou vhodné na léčbu mastné pleti a akné, které způsobuje.

Zdroj: https://www.shineholistic.co.uk/blog/20-herbs-for-oily-skin/