Stravování, Zdraví

Banánový čaj funguje lépe než prášky na spaní. Přinese odpočinek i rovnováhu do celého těla

Banánový čaj není v Čechách zrovna běžnou volbou, ale měli byste mu dát rozhodně šanci. Zlepšuje náladu, snižuje riziko šedého zákalu a působí proti vráskám. Banánové slupky obsahují mnoho vitamínů a minerálů, které tělo potřebuje a bude za ně vděčné. Čaj je nízkokalorický a extrémně zdravý. Krásně se díky němu vyspíte a první účinky ucítíte již po pár dnech pravidelné konzumace.

Jedinečné ovoce, které většina z nás miluje

Banány jsou obrovským zdrojem draslíku, jeho nutriční hodnotu znají lidé již po staletí. Navíc patří mezi nejoblíbenější ovoce, které snadno dostanete i do dětí, protože je příjemně sladké. Banány obsahují vitamíny A, C, B, E a K, díky čemuž snižují cholesterol, urychlují hojení ran a podporují správnou činnost kardiovaskulárního systému. Slupky většinou vyhazujeme do koše, ale to je velká chyba. Můžete je efektivně zpracovat a využít je naplno!

Doporučený článek:  Zdravě jíst je snadné. Stačí dodržet několik málo pravidel, kila půjdou dolů sama
Zdroj obrázku: Freepik

Proč pít banánový čaj?

Tento druh čaje má uklidňující a relaxační účinky, snižuje hyperaktivitu nervových buněk a uvolňuje svaly. Užít si můžete mnoho zdravotních výhod, jako je zdravý spánek, kvalitní odpočinek nebo regulace rovnováhy tělních tekutin. Ocení ho také váš krevní tlak a svaly. Jestli máte problémy se zadržováním vody v těle, měli byste pravidelně tento čaj konzumovat.

Recept na netradiční čaj

Na výrobu tohoto jedinečného čaje budete potřebovat jen 250 ml vody, banán se slupkou a špetku skořice podle chuti. Do hrnce nalijte vodu a počkejte, až se začne vařit. Banán důkladně opláchněte a poté nakrájejte na kousky. Odřízněte špičky. Ovoce vložte do vroucí vody na 10 minut.

Doporučený článek:  Jediný pohled na nehty prozradí, že je v těle cholesterolu moc. Navštivte lékaře co nejdříve

Následně banán slijte a vodu přelijte do šálků. Přidejte špetku skořice pro lepší chuť a další zdravotní výhody. Čaj pijte ideálně hodinu před spaním, abyste z něj vytěžili maximum. Změny uvidíte velmi brzy. Nemusíte ho samozřejmě pít každý večer, ale alespoň jednou nebo dvakrát týdně vám neublíží.

Zdroj: https://mommypotamus.com/banana-tea-for-sleep/