Stravování, Zdraví

Sladká kobliha k snídani zní jako ideální start dne. Ve skutečnosti je pro tělo pohroma

Snídaně je pro většinu lidí základem dne, bez kterého si nedokážou představit svůj odchod do práce. Velmi důležité jsou ale potraviny, které se rozhodnete svému tělu poskytnout. Koblihy jsou přitom jednou z nejhorších možností, které můžete vzít do ruky. Víte, k čemu povede pravidelné snídání této sladké smažené dobroty?

Nejdůležitější jídlo dne si zaslouží každý z nás

Mnoho lidí dnes nemá příliš mnoho času, a proto sáhnou po rychlé snídani do ruky. Koblihy jsou v tomto případě ideální, ale na tělo nemají dobrý vliv. Snídaně jsou obecně zdravé a lidé, kteří na ně nezapomínají, obvykle nemají problém s váhou. Snídaně navíc podporuje metabolismus a dodává tělu potřebné vitamíny, minerály a živiny.

Doporučený článek:  Čištění uší vatovými tyčinkami se nedoporučuje, vhodné jsou jiné metody

Zdravá snídaně může také snížit riziko vzniku cukrovky 2. typu a riziko kardiovaskulárních onemocnění. Existuje celá řada důvodů, proč byste neměli vynechávat snídani. A ještě více důvodů k tomu, abyste se zamysleli nad tím, co svému tělu dáváte za jídlo. Jakmile mu poskytnete správný druh snídaně, bude skvěle fungovat, vy se budete lépe cítit a také budete lépe vypadat.

Zdroj obrázku: Freepik

Kobliha je k snídani to nejhorší!

Koblihy obsahují až 450 kalorií, jsou plné cukru a tuku. To evidentně není dobrý start do nového dne. Jednou za čas vám kobliha k snídani neublíží, ale pravidelně byste je do jídelníčku zařazovat neměli. V opačném případě to povede k přibírání na váze a mnoha onemocněním, která jsou spojena s konzumací velkého množství cukru a tuku, včetně cukrovky a srdečních onemocnění.

Doporučený článek:  Bolest hlavy může trvat až 3 dny. Příčiny bývají různé, léčba není vždy stoprocentní

Co byste měli snídat?

Pro snídani vždy zvolte potraviny bohaté na bílkoviny, které pomohou se stabilizací hladiny cukru v krvi a zajistí vám spolehlivý začátek nového dne. Když se rozhodnete si dát ráno snídani, přidejte k ní ještě bílkoviny, abyste pokrm vyvážili. Zvolit můžete například vajíčka nebo arašídové máslo.

Zdroj: https://www.phillyvoice.com/eating-donuts-breakfast-059991/