Krása, Zdraví

K létu patří krásné nohy. Dokonale hladkou pokožku může mít každá žena

Nohy nás nesou celý život. Někdy jim dáváme pořádně zabrat, zvlášť v případě, kdy máme kilogramy navíc. Nohy jsou velmi důležitou součástí těla, bohužel spousta lidí zapomíná na péči o ně. Snadno se tak mohou objevit nejen otoky, ale také tvrdá pokožka na patách nebo plísně, kterých se pak budete jen těžko zbavovat. Jak se o své nohy starat?

Bolestivá chůze bude minulostí, pokud nohám dopřejete péči

O své ruce určitě pečujete pravidelně, protože je máte denně na očích a používáte je. Nejinak je tomu ale také u nohou, které jsou většinou přehlížené. Problémy s chůzí nebo tvrdými patami můžete odstranit velmi snadno, a to pomocí jednoduchých metod. Můžete si koupit speciální přípravky na odstranění tvrdé pokožky na patách. Některé obchody nabízejí už napuštěné ponožky, které pokožku zvláční.

Samozřejmě si můžete koupit i krémy, které by měly pokožku na nohou ochránit. V takových přípravcích najdete hlavně kyselinu salicylovou, mléčnou nebo ovocnou, které nohám dodají hydrataci a při pravidelné péči vás přestanou bolet, pálit a budete moci na nohou stát mnohem déle. Velmi těžké to mají například letušky, které musí na nohou stát celý den. V takovém případě se pak hodí dát nohy nahoru a dopřát jim odpočinek.

Zdroj obrázku: Freepik

Speciální ponožky dokážou zázraky už do týdne

Některé ponožky obsahují dokonce látky, které změkčují pokožku, například močovinu. Ponožky se nechávají na nohou hodinu nebo dvě. Jestli vás bude pokožka pálit ještě dříve, nebojte se ponožky sundat a nohy opláchnout vlažnou vodou. Ne na každého budou ponožky působit dobře, záleží na tom, jak moc máte paty tvrdé a jestli je nemáte ještě popraskané.

Po nošení ponožek byste měli vidět výsledky asi po 5–14 dnech, kdy se začne odlupovat pokožka. Poté můžete použít struhadlo na nohy nebo pemzu a odstranit ji jemným masírováním. Léčbu pak opakujte každý měsíc nebo dva, záleží na tom, jak budete mít nohy namožené.

Zdroj: https://www.nbcnews.com/select/lifestyle/how-care-dry-cracked-heels-according-dermatologists-ncna1080001