Krása, Rady a tipy

V zimě pleť trpí. Jen pár minut denně ale zajistí, že bude stále zářit

Zimní měsíce jsou náročným obdobím nejen pro vlasy, ale také pro pleť. Díky kvalitní péči však přečká do jara zářivá a zdravá. Na jaře už těžko zakryjete nedostatky, protože odhodíte šály i čepice. Tím pádem bude na první pohled patrné, jestli máte akné nebo suchou pokožku. Proto je vhodné věnovat pleti dostatek pozornosti.

Jak zamezit tomu, aby vaše pleť trpěla?

Kožní problémy nejsou jen důsledkem nízkých teplot, na vině může být také genetická predispozice. Nárazový vítr nebo mráz jsou sice častými viníky bolavé pokožky, zároveň je ale nutné vědět, jak o pleť pečovat, aby zbytečně netrpěla. Zimní strava také není příliš bohatá na vitaminy a minerály, které naše tělo potřebuje.

Vytápěné místnosti a nedostatek vlhkosti jsou dalšími důvody, proč je pleť poškozená a náchylná k podráždění. Vytvořit se může akné. Ztratíte lesk v obličeji a pleť může rychleji stárnout. Ztrátu pevnosti můžete dohnat různými krémy, ale také použít domácí prostředky, díky kterým budete mít pokožku znovu hladkou a pevnou.

Zdroj obrázku: Freepik

Rozhodněte se pro peeling, kterým pomůžete své pokožce

Právě nyní byste pro svou pleť měli udělat mnohem více než jindy během roku. Je nutné pokožce dopřát například peeling, kterým odstraníte odumřelou pokožku a dáte pleti potřebné vitaminy. Peeling a očista pleti by se měly stát vaším pravidelným rituálem. Péče o pleť může být velmi nenáročná, pokud jí budete věnovat pár minut denně. Hladší pokožka bude známkou toho, že se o sebe staráte.

Citlivá pokožka může být velmi podrážděná, zvlášť v zimním období. Mechanický peeling je vhodný pro boj s černými tečkami. Peeling je vhodné používat maximálně dvakrát týdně, aby měla pokožka také šanci si odpočinout. Pomoci ale může také kvalitní spánek nebo zaměstnání, ve kterém se nebudete stresovat.

Zdroj: https://www.reidhealth.org/blog/winter-skin-care-keep-your-skin-in-top-shape-through-the-cold-dry-winter