Krása

Kurkumová maska vyhladí vrásky, redukuje akné i tmavé kruhy pod očima. Nechte svou pleť znovu zazářit

Rozjasní a vyhladí pokožku, odstraní nedokonalosti a především stávající vrásky. Po použití bude váš obličej zářivý, zvlhčený, hladký a pevný. Tuto masku si nekoupíte v žádném obchodě ani lékárně. Dokážete si ji připravit jednoduše doma. Základní složkou této masky je kurkuma, kterou máte pravděpodobně i doma.

Účinky kurkumové masky

Kurkuma je aromatické koření, které stojí za to zahrnout i do péče o pleť. Toto koření působí proti vráskám a má antibakteriální a bělicí účinky. Vyživuje a dodává lesk. Chcete-li kompenzovat vrásky, máte potíže s akné nebo zbarvení na obličeji, můžete vyzkoušet masku z kurkumy. Tuto jednoduchou masku používá stále více žen. Kurkuma pomáhá také při zánětu kůže, doporučuje se rovněž jako prostředek na tmavé kruhy pod očima.

Doporučený článek:  Bramborový škrob je tajnou ingrediencí domácí kosmetiky. Vlasům dodá lesk a sametovou hebkost

Maska z kurkumy dokáže pomoci s malými vráskami, zpomalí stárnutí pokožky, působí antibakteriálně, osvěžuje, zvlhčuje a rozjasňuje pokožku, zlepšuje její pružnost, odlupuje odumřelou pokožku, je účinným lékem na akné a zbarvení pokožky. Také dokáže pomoci se suchou pokožkou. Příprava masky je velmi jednoduchá a zvládnete ji v pohodlí domova.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept na masku

Výběr přísad na masku závisí na problémech s pokožkou, kterou chceme používat v domácí kosmetice. Chceme-li redukovat vrásky, pak vše, co potřebujeme, je jogurt, kurkuma a trocha medu. Pokud jde o pokožku s akné, recept masky se mírně liší. Tady se vám budou hodit ovesné vločky a skořice. Lidé s problematickými skvrnami na tváři jistě využijí i trochu citrónové šťávy, která mírně zesvětlí pleť.

Doporučený článek:  Zbavit pokožku chloupků můžeme několika domácími metodami

Na masku na vrásky smíchejte 2 polévkové lžíce přírodního jogurtu, 2 čajové lžičky kurkumy a 2 čajové lžičky medu. Na masku na akné smíchejte 2 čajové lžičky kurkumy, 2 polévkové lžíce přírodního jogurtu, 2 čajové lžičky medu a můžete přidat i ovesné vločky a skořici. Pro recept na zesvětlující masku na tmavé kruhy pod očima budete potřebovat 2 polévkové lžíce mouky, 1 čajovou lžičku kurkumy, 3 polévkové lžíce mléka nebo jogurtu a několik kapek medu.

Zdroj: https://draxe.com/beauty/turmeric-face-mask/