Nezařazené

Také se stydíte zvednout ruce, když máte odhalená ramena? Zbavte se pigmentových skvrn v podpaží jednou provždy!

Léto je za dveřmi a s jeho příchodem mizí nutnost dvacetiminutového oblékání několika různých vrstev před odchodem z domu. Místo trička, roláku, zimní bundy, čepice a šály na sebe hodíme pouze tílko a kraťasy a můžeme vyrazit. V oblékání trika bez rukávů však mnohým z nás brání stud, a to z důvodu tmavého podpaží. Ve většině případů jde pouze o kosmetickou vadu, kterou lze správnou péčí odstranit, u některých jedinců může ale značit závažné onemocnění (diabetes, rakovina), se kterým je potřeba navštívit lékaře.

Důkladná péče vás pigmentových skvrn zbaví

Výskyt těchto skvrn může být ovlivněn používáním nesprávné kosmetiky, která některou ze svých složek dráždí pokožku. Nejčastěji to bývají prostředky s obsahem alkoholu, proto je vhodné číst složení kosmetických přípravků a nahradit je šetrnějšími produkty. Pozornost věnujte i antiperspirantům, z nichž některé mohou obsahovat hliník. Nejvhodnější je nahradit tyto produkty přírodní alternativou, například kamencem, který je k dostání v každé drogerii. Nejčastějším viníkem hnědých skvrn v podpaží bývají jednorázové holící strojky, v jejichž horní části jsou obsaženy zvlhčující látky, které mohou mít opačný účinek a může tak dojít k podráždění pokožky. Vhodnější jsou strojky s vyměnitelným břitem. Doporučuje se také vynechání všech holících přípravku, zkuste na nějaký čas vysadit i pěny a gely na holení – výsledek vás překvapí.

Hydratace a syrové brambory

Hydrataci potřebuje pokožka celého těle, ale na tu v podpaží se často zapomíná. Jemný peeling taktéž nebude na škodu, vždy ale kůži ošetřete hydratačním krémem. Zázračně působí maska z brambor – stačí je oloupané najemno nastrouhat a nanést do podpaží. Po 15 minutách opláchněte teplou vodou a opět namažte krémem. Výsledky budou viditelné po opakovaném provedení této procedury.