Nezařazené

Oblíbené pokojové rostliny do stinných koutů domova

Většina lidí si myslí, že pokojové rostliny jsou vhodné pouze do místností, ve kterých je dostatek tepla a světla. Není to ale pravda, protože existují i květiny, které si vysloveně říkají o to, že je můžete dát do koupelny nebo chodby, kde je nejen minimum světa, ale také nadbytek vlhkosti. Jsou květiny, kterým to nevadí, a pokud si chcete vyzdobit i takovou místnost, jakou je koupelna, můžete.

Jaké rostliny jsou vhodné?

Rostliny, kterým nevadí vlhkost, jsou vhodné nejen do koupelen, ale také na chatky nebo chalupy, na které zase tolik často nejezdíte. Vydrží totiž nejen nedostatek světla, ale také vody. Proto si je představíme. Trojlístek patří mezi květiny, které světlo nepotřebují. Nemá ale rád průvan. Dosahuje výšky 20–30 centimetrů a musíte ho pravidelně ořezávat. Hodí se pro začátečníky.

Kalatea je květina, která má výrazné listy. Jejich barvy jsou různé a k tomu navíc rostlina dorůstá až do 50 centimetrů výšky. Miluje stinná místa, takže pro ni bude ideální severní strana bytu nebo domu. Zálivka je nutností, ale nemusí být hojná. Potřebuje ale neustále vlhkou půdu. Pepřinec má zelené listy, které vám budou připomínat srdce. Není to velká rostlina, takže se hodí do malých místností. Má rád polostín a vlhký substrát.

Zdroj obrázku: Freepik

Některé druhy rostlin už určitě znáte

Mezi známé rostliny patří okřídlený květ. Je to květina, která má zajímavý vzhled a také krásně voní. Hodí se na severní stranu bytu, ale můžete ji dát klidně i do koupelny, protože jí nevadí zvýšená vlhkost. Není to náročná rostlina, dorůst může do 30 centimetrů a její květy vypadají jako křídla. Hoja je květina, která má úžasně tvarované květy – vypadají jako hvězdy.

Kromě toho ale květina hodně vydrží, takže snese i horší podmínky. Musíte ji ale často zalévat a také jí dopřát kvalitní hnojivo. Nesnáší sluneční světlo, takže ji raději dávejte tam, kde se vůbec neobjevuje. Zamiokulkas je rostlina, kterou milovníci květin zbožňují. Je totiž velmi nenáročná na péči. Připomíná kapradinu, nepotřebuje častou zálivku, ale vypadá přesto skvěle. Nedávejte ho ale do úplné tmy, protože potřebuje alespoň kousek světla.

Zdroj: https://plantura.garden/uk/houseplants/houseplant-collections/low-light-indoor-plants