Nezařazené

Otravný hmyz polapí jednoduché domácí pasti

Hmyz a další škůdci jsou opravdovou noční můrou, zejména v létě, kdy se často větrá nebo když necháme otevřený balkon. Stačí chvilka nepozornosti a do vašeho domu se dostanou komáři, mouchy, pavouci nebo ovocné mušky, které jsou velmi otravné. Jejich přítomnost bude nepříjemná nejen kvůli kousnutí, ale může se zhoršit také kvalita uschovaných potravin a nastanou problémy s hygienou.

Jak se bezpečným způsobem zbavit obtížného hmyzu

Můžete se jich zbavit pomocí jednoduchých a přírodních metod. Komáři patři mezi velmi otravné druhy hmyzu. Dokážou znepříjemnit letní večery a v noci otravují svým bzučením a také kousáním. Nejúčinnějším způsobem je pořízení moskytiéry nebo sítí do oken. Takové sítě můžete vložit také do balkonových dveří. Můžete také pěstovat rostliny, které odpuzují komáry. Mezi ně patří bazalka, máta nebo šanta kočičí.

Můžete je pěstovat na okenních parapetech i na balkonovém zábradlí. Ve večerních hodinách můžete použít svíčky nebo vonné tyčinky, které obsahují přírodní éterické oleje – hřebíček, skořici nebo vanilku. Poskytnou mimo jiné také romantický večer na balkoně nebo terase. Jestli se chcete hmyzu zbavit dlouhodobě, nakrájejte cibuli a tu nechte venku na parapetu.

Zdroj obrázku: Freepik

Otravné jsou také mouchy, mohou přenášet různé nemoci

Mouchy mohou přenášet bakterie odpovědné za salmonelu a úplavici. Proto existují rostliny a látky, které tento hmyz odpuzují. Kapradiny, ořechové listy, levandule nebo čerstvý česnek, to jsou rostliny, které budou fungovat. Pořídit si můžete také mucholapku, která mouchy přitahuje, uzavře je do sebe a stráví.

Ovocných mušek se zbavíte pomocí octa, vody a mycího prostředku. Suroviny smíchejte dohromady ve stejném poměru v misce a zakryjte potravinářskou fólií. Poté propíchněte vidličkou a díky tomu se hmyz, který se chytí, nedostane ven. Přes noc můžete v kuchyni nechat láhev červeného vína, do které mouchy dobrovolně vletí.

Zdroj: https://www.saferbrand.com/articles/get-rid-of-common-household-bugs