Rady a tipy

Jak využít sladké potraviny pro svou pokožku?

Když vám není dobře, nemusíte hned sahat po sladkostech. Snadno vám ke zlepšení nálady dopomohou také pleťové masky, které si snadno vyrobíte právě ze sladkých surovin, jako je mléko, med nebo čokoláda. Rozhodně se vyplatí mít je doma, protože masku si pak vyrobíte raz dva a budete mít o zábavu postaráno. Kosmetika se sladkou vůni může být velmi osvobozující.

Vůně čokolády vás povzbudí

Když ucítíte čokoládu, co cítíte uvnitř? Možná budete plni energie, možná se vám udělá příjemné teplo. Bezpečí a příjemné vzpomínky budou tím nejlepší, co vám kombinace medu, mléka a čokolády umí dopřát. Navíc masky z těchto surovin skvěle hydratují pokožku a dopřejí vám relaxaci, kterou po náročném dni budete potřebovat. A co všechno dodají naší pleti?

Doporučený článek:  S únavným žehlením bude konec! Trik s kostkami ledu si oblíbily ženy na celém světě

Med obsahuje jednoduché cukry, ale také vitaminy a minerální soli. Vyhlazuje první vrstvu pokožky a tonizuje ji. Pokožka bude na první pohled vláčnější a mladší. Mléko je zase skvělým zdrojem vápníku, obsahuje živiny, které chrání pokožku před volnými radikály. Díky mléku tak budete pomaleji stárnout a díky proteinům bude pokožka hladká a pevná. Na pleť se mléko hodí také proto, že má zklidňující účinky.

Jak si vyrobit vlastní peeling?

Čokoládu milují všichni. Zpevňuje, čistí a omlazuje pokožku a proto si nyní představíme recepty, které jsou velmi jednoduché a přitom účinné. Díky nim budete mít pokožku zdravou, krásnou a svěží. Čokoládový peeling je přírodní kosmetika, kterou si připravíte spojením kakaového prášku, lžičky medu a lžící smetany. Smíchejte, naneste na vlhkou pokožku a masírujte ji. Zbytek peelingu pak opláchněte vodou.

Doporučený článek:  Obávaná sůl přináší nečekané benefity pro zdraví. Solná koupel vyléčí pokožku a utiší bolest

Jestli si chcete udělat peeling na celé tělo, budete potřebovat jen více surovin, kromě čokolády a medu si připravte trochu cukru a mléko, aby se směs dobře smíchala. Peeling pak používejte ve sprše. Můžete si vyrobit také obklady z jogurtu nebo kefíru.

Zdroj: https://www.verywellfit.com/nourish-your-skin-with-healthy-foods-2507171