Krása

Zima je pro pleť náročná. Krásu a svěžest jí navrátí domácí lněná maska

Není důležité, jaký druh pleti máte, lněná pleťová maska se hodí pro všechny typy. Během zimy bývá pleť vysušená, bez barvy a lesku. Pro znovuobnovení její kvality vyzkoušejte naši domácí lněnou pleťovou masku. Tato maska dodá vašemu obličeji všechny potřebné vitamíny a minerály a navíc přinese pleti úlevu.

Lněné semínko v kosmetice

Ten, kdo se zajímá o zdravou stravu, ví, že lněné semínko má mnoho blahodárných účinků na trávicí soustavu. Ne nadarmo se řadí mezi superpotraviny. Bohatost živin tohoto semínka se hojně využívá také v kosmetickém průmyslu. Vyznačuje se totiž velkým množstvím omega-3, omega-6 a omega-9 mastných kyselin a také zinku. Mezi hlavní vitamíny, které se objevují v tomto semínku, patří vitamíny E a C.

Doporučený článek:  Jedinečný lék i bezkonkurenční čistič: využijte účinky čajovníkového oleje naplno
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyrobit pleťovou masku z lněného semínka?

Je více možností, jak si připravit pleťovou masku z tohoto produktu. Pokud můžeme radit, vyzkoušejte více způsobů a sami si určete, který nejlépe vyhovuje právě vám.

Základní recept:

  • 2 polévkové lžíce lněného semínka,
  • 60 ml horké vody.

Tento jednoduchý recept provedete tak, že lněná semínka zalijete horkou vodou a necháte je ve vodní lázni nabobtnat. Semínka zamíchejte a nechte směs vychladnout. Z této směsi se vytvoří hmota rosolovité konzistence. Tu naneste na vyčištěný obličej a nechte 15 minut působit. Díky vitamínu E se pokožka omladí, vitamín C zlepší její pružnost a zinek předejde tvorbě akné a urychlí jeho léčbu, blahodárně působí i na jiné kožní potíže. Tuto masku můžete na obličej aplikovat i dvakrát týdně.

Doporučený článek:  Maggi dieta dokáže zázraky i bez hladovění. Zhubnout lze až 25 kilo za jediný měsíc

Vylepšení základního receptu domácí masky na obličej

K základnímu receptu můžete přidat další produkty, které masku vylepší. Když do masky přidáte šťávu z půlky citronu, získáte masku s intenzivnějším rozjasňujícím efektem. Když naopak přidáte lžičku medu, pokožka se po použití masky rychleji zregeneruje. Pokud ovšem bojujete s akné, nebojte se přidat lžíci bílého jogurtu.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/5-amazing-beauty-facts-about-flax-seeds/