Móda, Rady a tipy

Domácí odstraňovač skvrn se vypořádá i s nejodolnějšími nečistotami. Vše potřebné najdeme v kuchyni

Domácí prostředky na úklid a celkově na údržbu domácnosti jsou velmi jednoduché na přípravu a nebudete k nim potřebovat ani žádné drahé prostředky. Vyplatí se mít po ruce hlavně ocet, jedlou sodu, kyselinu citronovou nebo další potraviny a produkty, které jsou běžnou součástí našich kuchyní. Můžete tím ušetřit nejen svou peněženku, ale hlavně životní prostředí. Doma si můžete snadno vyrobit i odstraňovač skvrn.

Rodiny velmi často bojují se skvrnami

Přírodní suroviny a ingredience jsou tím nejlepším, co můžete použít. Co budete potřebovat k výrobě domácího odstraňovače skvrn? Především rodiny s malými dětmi denně bojují s fleky od trávy, bahna nebo ovoce, které jsou velmi těžko odstranitelné. Pomocí jednoduchých domácích metod ale můžete přijít na způsob, jak se zbavit skvrn a ještě na tom ušetřit.

Doporučený článek:  Výživná maska z aloe vera vlasy posílí a zbaví je lupů. Gel z domácí rostliny působí nejlépe

Připravte si vodu, ocet, citronovou šťávu a také prášek do pečiva. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, připravte si ještě rozprašovač. Nalijte vodu do 3/4 objemu lahve, přidejte lžičku prášku do pečiva, lžičku soli a šťávu ze čtvrtky citronu. Všechno zalijte lžící octa a promíchejte, aby vznikla směs. A takto připravený odstraňovač už můžete používat. Sice v obchodech najdete mnoho přípravků, ale výrobou domácího si ušetříte cestu do obchodu i spoustu peněz.

Zdroj obrázku: Freepik

Na co bude odstraňovač skvrn fungovat?

Na jaké skvrny bude tento odstraňovač nejlépe fungovat? Můžete to vyzkoušet na těch nejodolnějších. Mezi takové patří například skvrny od potu nebo rzi. Právě s tím si poradí citronová šťáva, kterou ve směsi najdete. Ocet si zase poradí s mastnotou a navíc dezinfikuje. Nemusíte se tak bát směs použít na skvrny od oleje.

Doporučený článek:  Většina lidí vylévá do odpadu poklad. Voda plná vitamínů prospěje rostlinám doma i na zahradě

Pomocí soli se zase zbavíte skvrn od červeného vína nebo červené řepy. Stačí použít samostatnou sůl, kterou nasypete na skvrnu. Sůl možná změní barvu, v takovém případě postup opakujte, dokud nebude skvrna pryč. Vaječné žloutky mohou také pomoci, například se skvrnami na světlém a bílém oblečení.

Zdroj: https://www.ingredientsmatterclean.com/blogs/blog/eliminate-stains-naturally-use-a-natural-laundry-stain-remover