Vztahy

Muži s nízkým hlasem se často vyhýbají hlubokému vztahu

Na začátku vztahu rozhodně nemůžete předvídat, jakým partnerem se váš vyvolený ukáže? Vědci tvrdí, že můžete. V nové studii odborníci zjistili, že zabarvení hlasu partnera mnohé prozrazuje o jeho přístupu ke vztahům. Ukázalo se, že muži, kteří mluví tlumeným hlasem, hůře komunikují se svými blízkými a mají potíže s vytvářením hlubokých vazeb.

Počátky vztahu nejsou snadné

V rané fázi každého vztahu nového partnera poznáváme a jen těžko můžeme racionálně zhodnotit jeho chování, protože jsme až po uši zamilovaní. Až v budoucnosti se ukáže, jaký ve skutečnosti je. Experti přitom tvrdí, že cenným vodíkem může být obyčejné zabarvení hlasu vašeho partnera. Výsledky zajímavé studie se objevily ve vědeckém časopise s názvem Journal of Sex and Marital Therapy.

Doporučený článek:  Dlouhodobý vztah nemusí být nudný, jde ho snadno oživit

 

Tým výzkumníků na Sichuanské univerzitě v Čcheng-tu provedl netradiční experiment s 218 studenty. Testoval přitom jejich schopnost a ochotu navázat hluboký vztah s jejich romantickými partnery. Respondenti vyplnili test a vědci zaznamenali jejich hlas. Test obsahovat řadu otázek týkajících se komunikačního stylu, úrovně připoutanosti a preferovaného řešení konfliktů. Poté jim dali mikrofon a každý z nich přečetl několik vět, aby měli vzorek jejich hlasu.

Muži, kteří se nechtějí vázat

Výsledky byly velmi překvapivé. Ukázalo se, že muži, kteří mluví tlumeným hlasem, se častěji vyhýbají vážným vztahům a nechtějí se ke svým partnerkám vázat. Zároveň se také méně podíleli na rozvoji vztahu a měli mnohem větší problémy s komunikací nejen s partnerkou, ale s každou osobou ve své blízkosti. To pro mnoho žen nebudou dobrou zprávou. Skvělé ovšem je, že s tím budou moci počítat a jednat se svým partnerem podle potřeby.

Doporučený článek:  Vědci stanovili nejlepší věk pro manželství. Takový vztah může být skutečně šťastný

 

Podle vědců je tato korelace mezi chováním a hlasem způsobena hladinami testosteronu, které jsou u mužů vyšší, když mají hlubší hlas. Vědci také naznačují, že důvodem může být i to, že muži jsou obvykle pro ženy přitažlivější, a proto si muži s vyšším hlasem více zakládají na komunikaci, aby zvýšili svou atraktivitu v očích potenciálních partnerů, protože ji nemohou získat atraktivním, hlubokým hlasem.