Krása

Kopřivová maska posílí vlasy přirozeně a bez zatížení. Nekonečnému padání bude konec

Jestli máte slabé vlasy a nevíte, jakými prostředky byste je mohli posílit, pomůže dnešní článek. V něm se dozvíte, jaké přírodní metody existují právě na posílení vlasových kořínků. Nemusíte hned běžet do lékárny a kupovat chemické přípravky. Úplně postačí přírodní prostředky, které seženete snadno a také za menší peníze.

Vyrobte si pleťovou vodu nebo tinkturu, která vlasy posílí

Jestli neberete dlouhodobě nějaké léky, můžete libovolně kombinovat bylinky a další prostředky, které jsou vhodné na podporu růstu vlasů. Léčbu můžete posílit například pitím bylinných čajů z kopřivy nebo přesličky, ale na internetu najdete mnoho dalších tipů, jak přirozeně vlasy posílit. Vlasy totiž vypadávají, když mají nedostatek železa, zinku nebo některých vitaminů.

Doporučený článek:  Zázračný krém proti vráskám neexistuje. Získat mladistvou pleť je přesto snadné

Jak můžete vlasy posílit? Vyrobte si vlastní přípravky, které budete mít kdykoliv po ruce a snadno si je namícháte, když vám dojdou. Můžete smíchat 2 lžičky kopřivové šťávy, kterou koupíte v obchodě s bylinkami nebo v lékárně, lžičku olivového oleje a rozšlehané vejce. Směs naneste na vlasy, zabalte je na půl hodiny do potravinové fólie a ručníku. Po této době masku opláchněte a vlasy si umyjte běžným šamponem, který používáte.

Zdroj obrázku: Freepik

Některé kadeřnice radí mýt si vlasy dvakrát za sebou

Na poslední oplach vlasů pak můžete použít kopřivu. Lépe řečeno čaj z ní. Budete potřebovat 4 lžičky sušené kopřivy, které zalijte dvěma hrnky horké vody. Uvařte, nechte chvíli louhovat a počkejte, až vychladne. Tento roztok pak nalijte na vlasy a znovu je už pod vodou neoplachujte.

Doporučený článek:  5 zlozvyků, které kradou krásu: přestaňte s nimi ještě dnes, vaše pleť vám poděkuje

Uvidíte, že tato vlasová směs pomůže vlasům v tom, že budou silnější, porostou rychleji a také to poznáte podle pevnosti a toho, že přestanou vypadávat. Mnoho žen má totiž problémy s vypadáváním vlasů, hlavně po porodu. Během těhotenství se totiž přirozené vypadávání vlasů zastavuje a v o to větším množství pak padají během prvních šesti měsíců po porodu. Vypadávání vlasů ale může zapříčinit také špatné stravování a celkově nevhodný životní styl.

Zdroj: https://www.mdhair.co/article/nettle-leaf-extract-how-does-it-benefit-hair