Krása

Kopřivová maska posílí vlasy přirozeně a bez zatížení. Nekonečnému padání bude konec

Jestli máte slabé vlasy a nevíte, jakými prostředky byste je mohli posílit, pomůže dnešní článek. V něm se dozvíte, jaké přírodní metody existují právě na posílení vlasových kořínků. Nemusíte hned běžet do lékárny a kupovat chemické přípravky. Úplně postačí přírodní prostředky, které seženete snadno a také za menší peníze.

Vyrobte si pleťovou vodu nebo tinkturu, která vlasy posílí

Jestli neberete dlouhodobě nějaké léky, můžete libovolně kombinovat bylinky a další prostředky, které jsou vhodné na podporu růstu vlasů. Léčbu můžete posílit například pitím bylinných čajů z kopřivy nebo přesličky, ale na internetu najdete mnoho dalších tipů, jak přirozeně vlasy posílit. Vlasy totiž vypadávají, když mají nedostatek železa, zinku nebo některých vitaminů.

Jak můžete vlasy posílit? Vyrobte si vlastní přípravky, které budete mít kdykoliv po ruce a snadno si je namícháte, když vám dojdou. Můžete smíchat 2 lžičky kopřivové šťávy, kterou koupíte v obchodě s bylinkami nebo v lékárně, lžičku olivového oleje a rozšlehané vejce. Směs naneste na vlasy, zabalte je na půl hodiny do potravinové fólie a ručníku. Po této době masku opláchněte a vlasy si umyjte běžným šamponem, který používáte.

Zdroj obrázku: Freepik

Některé kadeřnice radí mýt si vlasy dvakrát za sebou

Na poslední oplach vlasů pak můžete použít kopřivu. Lépe řečeno čaj z ní. Budete potřebovat 4 lžičky sušené kopřivy, které zalijte dvěma hrnky horké vody. Uvařte, nechte chvíli louhovat a počkejte, až vychladne. Tento roztok pak nalijte na vlasy a znovu je už pod vodou neoplachujte.

Uvidíte, že tato vlasová směs pomůže vlasům v tom, že budou silnější, porostou rychleji a také to poznáte podle pevnosti a toho, že přestanou vypadávat. Mnoho žen má totiž problémy s vypadáváním vlasů, hlavně po porodu. Během těhotenství se totiž přirozené vypadávání vlasů zastavuje a v o to větším množství pak padají během prvních šesti měsíců po porodu. Vypadávání vlasů ale může zapříčinit také špatné stravování a celkově nevhodný životní styl.

Zdroj: https://www.mdhair.co/article/nettle-leaf-extract-how-does-it-benefit-hair