Móda

Jak mít hladké vlasy? Pomohou tipy proti krepatění, které zvládnete bez návštěvy kadeřníka

Toužíte po dlouhých a bohatých vlasech, ale při pohledu do zrcadla vidíte jen husté a krepaté vlasy, které jsou daleko od vaší představy? Zacuchané a krepaté vlasy se objevují při zvýšené vlhkosti vzduchu, bývají trápením v zimě, kdy dochází ke střídání teplot venku a vevnitř. Nepomáhá ani čepice, po jejímž sundání vypadají ještě hůře. Je na čase dát vlasy do pořádku pomocí domácí kosmetiky!

Krepaté a zacuchané vlasy

Proč má někdo vlasy jako po zásahu elektrickým proudem? Zacuchané, třepivé nebo krepaté vlasy postihují nejčastěji ženy s přirozenými kudrnami. Vlivem špatné nebo nedostatečné péče pak dochází ke krepatění, na vině ale může být také časté používání žehličky, natáček, dochází k tomu po trvalé, po častém barvení nebo odbarvování. Vlivem toho vypadají vlasy nezdravě, zničeně a zanedbaně. Přitom stačí málo a budou vypadat zase skvostně.

Jak na zkrocení účesu

Co dělat, aby byl účes zase uhlazený a krásný, vlasy se netřepily a nelámaly? Zásadní je péče, která by měla zahrnovat mytí pouze dvakrát týdně. Při častějším mytí dochází k jejich vysušování a lámání a ztrácí přirozený vzhled. Vlasy by se neměly mýt před spaním a nechávat uschnout během spánku, protože dochází k jejich tření a oslabování o povlak polštáře. Vlasy by měly být před spaním suché, ale pro jejich sušení není vhodné používat fén. Horký vzduch ani horká voda jim nesvědčí, protože dochází k jejich vysílení. Také by se neměly česat ještě mokré.

Domácí masky

Pro ošetření vlasů se hodí směs vody a medu nebo gelu z aloe vera. Směs se nanáší na vlasy jednou týdně a nechá působit asi 40 minut, poté se omyje. Pro vyživení vlasů lze použít olej z černého kmínu, hroznový nebo lněný olej. Pomůže i maska připravená z jednoho žloutku, lžíce olivového oleje a lžičky citronové šťávy. Maska se nanáší na celou délku vlasů od kořínků po konečky, nechá působit pár minut a následně se opláchne vlažnou vodou. Po usušení budou vlasy příjemně hebké a hladké. Kúru se hodí opakovat alespoň jednou týdně.

Zdroj: https://www.goodto.com/wellbeing/beauty/how-to-get-rid-of-frizzy-hair-647837