Rady a tipy, Zdraví

Trápí vás neustále zacuchané vlasy? S těmito metodami se vám konečně podaří vlasy kadeře snadno rozčesávat

Také se vám pokaždé stane, že vlasy nejdou po mytí vůbec rozčesat a vy marně bojujete s hřebenem? Pokud se vám nedaří zacuchané vlasy rozčesat, je to velký problém – během snahy o rozčesání si pravděpodobně spoustu vlasů zbytečně vytrháte a také si můžete vlasy hrubým zacházením trvale poškodit. Jde to i jinak?

Jemné suché a poškozené vlasy jsou nejvíce náchylné k zamotání. Během mytí se jejich šupiny zachycují a vytvářejí spleti, které se obtížně rozmotávají. Někdy problém vyplývá z přirozené struktury vlasů, ale někdy je jejich stav dán nevhodnými a nešetrnými kadeřnickými procedurami: zesvětlováním, barvením nebo trvalou.

Doporučený článek:  Oslňte zářivě bílým úsměvem. O dokonale vybělené zuby se postaráte i přírodními prostředky

I svázané vlasy se dají umýt

Před umytím si vlasy důkladně rozčesejte, poté je svažte do copu nebo spleťte. I když se může zdát nemožné důkladně si umýt svázané vlasy, ve skutečnosti to není žádný problém. Jen musíte více pozornosti věnovat vymývání šamponu, aby žádný ve vlasech skutečně nezůstal.

Obrácené mytí

Někteří lidé nedají dopustit na metodu obráceného mytí vlasů. V čem spočívá? Je to snadné – stačí nejprve vlasy ošetřit kondicionérem a až poté je mýt šamponem. Čeho se tím dá docílit? Vlasy se ještě před mytím uzamknou, budou hladší a daleko snadněji se pak budou rozčesávat.

Doporučený článek:  Cukrovku může provázet několik příznaků

Mytí vlasů ukončete studenou vodou

Na závěr mytí zkuste vlasy opláchnout studenou vodou. I když ne každý má rád chladné sprchy, v tomto případě stojí za to zatnout zuby a ledovou vodu chvíli vydržet. Opláchnutí vlasů studenou vodou pomáhá uzavřít kutikuly, a tím vyhlazuje prameny. Zlepšuje také krevní oběh a tím stimuluje růst vlasů.

Pořiďte si kartáč z přírodních štětin

Pokud se vám nedaří vlasy rozčesávat, zkuste také vyměnit hřeben. Daleko lepší než plastové kartáče je hřeben s přírodními štětinami. Ten obsahuje přírodní oleje, které vlasy chrání a pomáhají jim lépe se rozčesávat. Je sice dražší, ale investice se vám rozhodně vyplatí.

Doporučený článek:  Špatný dech po konzumaci česneku zmírní jablečný džus nebo máta