Zdraví

Zbavte se nenáviděných černých teček. Zkuste tyto účinné domácí metody

Černé tečky na obličeji trápí lidi různých věkových skupin. Vznikají v důsledku ucpání póru kvůli nadměrné produkci kožního mazu. Jak se efektivně zbavit těchto nevzhledných teček? Existuje hned několik efektivních metod, které zvládnete provést i sami doma.

Černé tečky se nejčastěji vyskytují v tzv. T-zóně, která se skládá z čela, nosu a brady. Když mazové žlázy pracují příliš aktivně, uvolňují mnoho mazu, který póry ucpává. Černé tečky se mohou také zanítit a vznikají nehezké komedony. Proto stojí za to pravidelně čistit obličej peelingem a aplikovat vhodné čisticí masky.

Doporučený článek:  Vyvážený jídelníček, který doplní tělu dostatek hořčíku

Maska z vajec

Z vajec si můžete udělat nejen výživnou snídani, ale také čisticí masku na obličej. K její přípravě stačí oddělit bílky od žloutků. Vložte vaječný bílek do misky a několik sekund jej jemně šlehejte. Jakmile se vytvoří pěna, naneste ji na obličej, ale vyhýbejte se oblasti očí a úst. Nechte působit asi 15 minut. Pleť bude hladká a očištěná.

Rýžový peeling

Abyste se zbavili černých teček, měli byste pravidelně odstraňovat odumřelé buňky z kůže. Domácí rýžový peeling bude pro tento úkol ideální. Spojte dohromady mléko a rýži a směs nechte nejprve několik hodin odstát. Poté vložte ingredience do mixéru a vytvořte jednotnou pastu. Výsledný peeling použijte stejným způsobem jako peeling z drogerie. Aplikujte na vyčištěnou pleť maximálně jednou týdně.

Doporučený článek:  Vtáhnutí břicha ihned vylepší postavu a ubere kila navíc. Má to však nepříjemný háček

Infuze

Proti kožním problémům stojí za to bojovat různými způsoby. Čisticí bylinná infuze pomůže snížit produkci nadměrného množství mazu.

Uvařte vodu, nalijte ji do misky a přidejte dva sáčky heřmánku, limetky, šalvěje a macešky. Nakloňte se nad nádobu a zakryjte si hlavu ručníkem. V této poloze zůstaňte asi 15 minut. Kúru opakujte 2–3krát týdně. Zajistíte tím snazší uvolnění póru, které půjdou lehce vyčistit a nebudete je muset úporně mačkat, což pokožce rozhodně prospěje.