Zdraví

Jak využít kurkumu v péči o pleť vlasy? Tyto tipy fungují parádně

Je velmi dobře známo, že kurkuma blahodárně působí na pokožku a vlasy. Koření známé již ve starověku vám pomůže zbavit se akné, pigmentových skvrn, a dokonce podpoří i růst vlasů. Jak můžete její vlastnosti co nejlépe využít?

Kurkuma se v lidovém léčitelství používá již tisíce let. Zlatý prášek se se získává z kořene rostliny, která roste v zemích jihovýchodní Asie, zejména v Indii. Díky své intenzivní barvě je kurkuma jinak známá jako indický šafrán. Již velmi dlouho se používá jako barvivo, koření a přísada při výrobě kosmetiky.

Doporučený článek:  Tyhle potraviny udrží nervy na uzdě. Zapomeňte na stres a dejte si něco dobrého!

Jak kurkuma působí?

Kurkuma má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti díky obsažené látce zvané kurkumin. To je důvod, proč koření funguje dobře při podpoře léčby různých kožních onemocnění. Látka je také silným antioxidantem, který chrání před škodlivými faktory prostředí.

Jak kurkumu využít?

Kurkuma může být použita k lokální léčbě různých kožních neduhů. Zpomaluje proces stárnutí, rozjasňuje pokožku, snižuje projevy ekzému a podporuje léčbu akné. Pokud bojujete s kožními problémy, stojí za to občas si dát masku z kurkumy.

Doporučený článek:  Dokonale hladké paty díky obyčejnému prášku z kuchyně: konec bolestem a suché pokožce

K přípravě masky budete potřebovat kurkumu, lžíci medu a jogurt. Všechny přísady důkladně promíchejte v keramické misce a poté masku naneste na vlhkou a čistou pokožku. Masku nechte na obličeji a krku působit asi 15 minut, poté ji důkladně opláchněte vodou.

Příznivě působí i na vlasy

Kurkuma se dlouhodobě využívá nejen k podpoře růstu vlasů, ale třeba také k léčbě lupů. Jak na to? Smíchejte kurkumu s olivovým olejem a naneste tuto směs na pokožku hlavy. Po několika minutách směs smyjte teplou vodou. Koření je skvělé jako aktivátor pro růst vlasů. Nejlepší kombinaci pro posílení vlasů vytvoříte, pokud smícháte kurkumu s trochou medu a mléka. Tuto masku poté naneste ke kořínkům a po 20 minutách vlasy umyjte. Můžete se těšit na bohatou hřívu a husté kadeře.

Doporučený článek:  Místo do lékárny je lepší zajít na zahradu. Příroda nabízí řešení pro všechny neduhy