Zdraví

Nadměrné padání vlasů řešte hned. Na vině může být nevhodná péče, ale i nemoc

Zůstává vám po kartáčování vlasů mnoho vlasů přímo v hřebenu? To určitě není nikterak dobré znamení. Vypadávání malého množství vlasů každý den je běžná věc, ale pokud si všímáte, že kartáč je vlasy doslova plný, pak je potřeba zpozornět. Ztráta vlasů je problémem žen všech věkových skupin. Důvodem může být nevhodná péče, změna životního stylu nebo nemoc. Jak rozpoznat příčinu vypadávání vlasů?
Je běžné, že na počátku léta vlasy vypadávají více než v zimě. Je však třeba tento jev sledovat. Pokud přetrvává vypadávání vlasů déle než tři měsíce, je lepší se poradit s dermatologem.

Doporučený článek:  Spaní v podprsence přináší výhody i nevýhody

Jak o vlasy pečujete?

První věc, na kterou byste se měli podívat, je péče. Kvůli nevhodné kosmetice, neopatrnému kartáčování nebo příliš silnému svazování vlasů pomocí gumičky mohou být vlasy slabé a vypadávají. Vystavení vlasů vysoké teplotě během narovnávání nebo vysoušení také přispívá ke zhoršení stavu vlasů.

Někdy stačí změnit několik návyků, aby problém zmizel. Snažte se neumývat si vlasy příliš často a zásobte se vhodným šamponem pro váš typ vlasů.

Rozčesávejte opatrně

Po umytí si vlasy nekartáčujte směrem od hlavy dolů, ale začněte pomalu drobnými pohyby od konečků a postupujte nahoru. Takto vyčešete spletence, abyste vlasy zbytečně nevytrhávali.

Doporučený článek:  Žluté nehty jsou ošklivé, především ale znamenají problém, který vyžaduje rychlé řešení

Co způsobuje nadměrné vypadávání vlasů?

Jednou z nejčastějších příčin vypadávání vlasů jsou změny životního stylu doprovázené stresem a únavou. Takto reaguje tělo na náhlé, neočekávané změny.

Strava také ovlivňuje stav vlasů. Tělo je obzvláště citlivé na příliš rychlé změny v pravidelném stravování a také na zásadní úbytek kalorií ve stravě.

Vypadávání vlasů může být i známkou nemoci. Doprovází hlavně cukrovku, hormonální změny a onemocnění štítné žlázy. Vypadávání vlasů je příznakem oslabení těla, takže k němu může dojít po těhotenství, a dokonce i po operaci. Zvažte konzultaci u lékaře, který vám pomůže odhalit příčinu a vrátit vašim vlasům zdraví.

Doporučený článek:  Pravidelný sex vám může prodloužit délku života