Zajímavosti, Zdraví

Symbol života a hojnosti: jablko patří právem k nejoblíbenějším druhům, prospěje zdraví i kráse

Jablko patří mezi oblíbené druhy ovoce, které koupíte v obchodech po celý rok. V křesťanství jablko znamená chtíč, pokušení, ale také hřích. Je hodně často spojované například s láskou nebo značí dlouhověkost. Jako symbol ho používají i některé firmy, aby oslavily své bohatství. Jablko bylo zakázaným ovocem, dnes patří mezi nejvíce prodávané. Snadno si ho můžete i vypěstovat, stačí zasadit strom.

Proč je tolik oblíbené?

Jablko patří mezi oblíbené ovoce, které si můžete v obchodech koupit po celý rok. Mnohem lepší ale bude najít pěstitele, který nepoužívá ke hnojení žádné chemické látky. Bio jablíčka jsou mnohem zdravější. Ve slupce najdete spoustu vitaminů, bohužel většina lidí si jablka loupe a slupky vyhazuje. Dají se přitom použít jako přírodní hnojivo zase na jiné rostliny.

Doporučený článek:  Příliš teplé oblečení vede u dítěte k přehřátí. Oblékat je třeba podle počasí i aktivit

Znak jablka má na svých produktech například firma Apple, která je neprodávanější značkou na celém světě. Nakousnuté jablko je symbolem luxusu, alespoň pro většinu populace. Jablko jako takové obsahuje spoustu vitaminů, proto je tolik ceněné. Navíc se nemusíte omezovat pouze na syrovou formu, ale můžete ho použít do dezertů nebo namíchat společně s dalšími druhy do koktejlu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jablko rychle zažene hlad

Jablko obsahuje spoustu vitaminu C, ale také dalších, které jsou pro naše tělo potřebné. Najdete v něm také betakaroten, pektin nebo minerální látky. Navíc je hodně ceněná vláknina, která zasytí, a svému tělu dodáte potřebnou energii. Střeva budou správně pracovat. Jablečná šťáva se hodí také pro lidi, kteří mají cukrovku nebo jiné problémy. Jablko má totiž nízký glykemický index.

Doporučený článek:  Přírodní produkty mohou podpořit léčbu řady neduhů

Navíc konzumací jednoho jablka denně můžete zamezit vzniku rakoviny. Jablečná šťáva i jablko jako takové může pomoci také játrům a žlučníku. Podpoří hydrataci, navíc jablko můžete využít i jako kosmetický přípravek. Ulevíte svým očím, jablečný ocet se zase bude hodit do pokrmů.

Zdroj: https://www.nfcr.org/blog/can-an-apple-a-day-help-keep-cancer-away/, https://cs.wikipedia.org/wiki/Vl%C3%A1knina, https://www.medicalnewstoday.com/articles/267290, https://eckerts.com/what-vitamins-are-in-apples-apple-nutrition-facts/, https://www.healthshots.com/healthy-eating/nutrition/know-5-health-benefits-of-apple-peel-and-you-wont-remove-it-ever/https://cs.wikipedia.org/wiki/Jablko, https://www.thehealthy.com/nutrition/health-benefits-of-apples/