Domov, Rady a tipy

Nemějte z balkonu holubník. Drzé návštěvníky vyděsí netradiční dekorace, příště poletí jinam

Holubi jsou sice roztomilá stvoření, která malé děti honí po náměstích a s radostí je krmí, ale pokud si jako domov vybrali váš balkon nebo terasu, nebudete nadšení. Na balkonech mohou holubi udělat velký nepořádek, a to nejen svým trusem. Velmi často přenášejí různé nemoci. Je ale velmi těžké se jich zbavit, existuje ale několik triků, které jim zabrání se na váš balkon vrátit.

Na balkonech si mohou založit hnízdo

Holubi se rádi na balkonech zabydlují, zvlášť pokud tam skladujete staré věci. V těch si velmi často zakládají hnízda. Jestliže je chcete vyhnat, musíte mít na paměti, že pořádek na balkoně bude tím nejdůležitějším. Pozor si dávejte také na to, aby v hnízdě již nebyla mláďata. Holubi sice nejsou ohroženým druhem, ale jsou částečně chránění, proto je nemůžete úmyslně zabít nebo je zmrzačit.

Jak ale docílit toho, aby se vašemu balkonu holubi vyhýbali? Můžete si například na balkon nechat přimontovat síť. V takovém případě je ale nutné myslet na to, že se nebudete moci vyklánět nebo před zábradlí věšet prádlo. Holubi se ale na balkon nedostanou, stejně jako jiní ptáci. Na balkon pak můžete vysadit některé rostliny, které ptákům nebudou vonět.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste i barevné dekorace

Na balkon si můžete vystavit také figurínu dravce, která holuby spolehlivě odradí. Vhodné jsou také CD, která můžete zavěsit na provázek. Odrazů světla se holubi budou bát a můžete mít jistotu, že na vašem balkoně nebudou odpočívat. Pokud jsou ale unavení, je možné, že u vás zůstanou přes noc. Budou čerpat energii a další den odletí.

Na balkon můžete položit také misku s naftalínem. V obchodech samozřejmě koupíte speciální prostředky na plašení holubů, které jim nijak neublíží. Raději je ale odhánějte preventivně, je to mnohem lepší než se pak starat o to, kam s malými holoubaty v hnízdě.

Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons