Móda

Co dělat s oblíbeným lakem na nehty, který vyschl?

Už se vám někdy stalo, že jste lak neuzavřeli pořádně a on pak vyschnul? Ne? Tak to vám gratulujeme. Nejedna žena tak o svůj oblíbený lak, ale přišla. Jak tedy vyschlý lak zachránit?

Se zaschlým lakem můžete udělat dvě věci, buď jej vyhodit a jít si koupit nový, nebo se pokusíte jej zachránit. Nejjednodušší variantou je jít do obchodu a koupit si nový lak. Ale co když jste na dovolené v přírodě a obchody jsou daleko? Co když nemůžete sehnat vámi zvolený odstín laku? Co když se chystáte na ples a těsně před odchodem jste si chtěla nalakovat nehty, ale lak je zaschlý?

Doporučený článek:  Blond vlasy nejsou výsadou porcelánové pleti. Z mnoha módních odstínů si vybere každá žena

Máme pro vás radu.

Nezoufejte, máme pro vás dobrou radu. Způsobem, jak lak zachránit je vykoupat ho ve vodní lázni. Do malého hrnce dejte vařit vodu do které vložte zašroubovaný lak. Asi po minutě jej vytáhněte z hrnce ven. Lak se krásně prohřeje a jeho konzistence by měla být opět tekutá. Nyní můžete lak bez problému znovu použít. Po použití jej však nedávejte zpět do koupelny k ostatním lakům, ale do lednice. Aby se lak při dalším použití dobře roztíral postačí, když jej pár minut před použitím prohřejete v rukách. Tělesná teplota postačí k tomu, aby byl lak z lednice opět perfektně tekutý.

Doporučený článek:  V horkém létě potřebují vlasy jemnou péči

Druhá dražší varianta.

Pokud ovšem máte lak vyschlý až na dno, vodní lázeň nemusí zafungovat. Proto vám poradíme ještě jeden trik. V drogérii se prodává speciální rozpouštědlo na lak.  Je dost možné, že toto rozpouštědlo bude stát více než samotný lak. Proto zvažte, jestli si nekoupíte raději lak nový. Pokud ale nemají stejný odstín a vy jste si jej oblíbili, asi nemáte na vybranou.

Zdroj: https://www.kia-charlotta.com/en/vegan-beauty-blog/how-to-fix-thickened-or-dried-up-nail-polish