Móda

Čím nám prospívají ovesné vločky k hubnutí?

Ovesnou kaši můžete buď milovat, nebo nenávidět. Bez ohledu na to, na které straně stojíte, se ale tomuto pokrmu nedá upřít, že je zdraví prospěšný. Ovesné vločky jsou dokonce jednou z nejzdravějších potravin na světě. Dokonce nám mohou pomoci zhubnout. Obilniny obsahují velkou dávku živin nezbytných pro zdraví.

Jaké vločky vybrat?

Ovesné vločky najdeme ve třech druzích – běžné, nejméně zpracované ovesné vločky, které musíte před servírováním povařit, dále mleté ovesné vločky, které stačí nechat namočené v mléce, a instantní ovesné vločky, které nevyžadují zdlouhavou úpravu, stačí je pouze zalít mlékem. Výběr záleží na vašich preferencích a na množství času, které máte na přípravu.

Ovesné vločky jsou plné vlákniny a bílkovin. Poskytují dlouhodobý pocit sytosti, pomáhají zbavovat se usazenin ve střevech a regulují vyprazdňování. 100 gramů ovesných vloček obsahuje asi 200 kalorií, zároveň nám ale dodají velké množství energie a vzhledem k tomu, že zasytí na několik hodin, nemusíme se jich vůbec bát.

Co vločky obsahují?

V ovesné kaši najdete draslík, který podporuje práci svalů včetně srdce, čímž pomáhá předcházet kardiovaskulárním chorobám. Obsažený hořčík chrání nervový systém a podporuje paměť a koncentraci. Zinek je nezbytný pro udržení vlasů, pokožky a nehtů v perfektní kondici. Železo zase bojuje s chudokrevností, slabostí a sníženou imunitou.

Pokud zvažujete zařazení ovesných vloček do jídelníčku za účelem hubnutí, připravujte je správně. Místo cukru přidejte sezónní ovoce nebo zavařeniny. Můžete přidat i ovocné šťávy nebo bylinkové nálevy. Začínejte nejprve s malým množstvím kaše, aby si tělo přivyklo na příjem vlákniny, jinak by kaše mohla způsobit trávicí obtíže. Raději se vyhněte přidávání ořechů. Jsou sice skvělým zdrojem hořčíku a omega-3 mastných kyselin, v hubnutí vám ale příliš nepomohou, jelikož jsou těžko stravitelné a velmi kalorické.

Zdroj: https://www.insider.com/is-oatmeal-good-for-weight-loss