Móda

Jaký střih sukně se nejlépe hodí pro ženy po padesátce?

Dámy ve zralém věku si často kladou otázku, jaká sukně je pro ně nejvhodnější. Bohužel se často tohoto kousku oblečení vzdávají, protože se obávají, že pro ně už nejsou vhodné. Móda ale nezná hranic, a to ani těch věkových. Stačí jen najít ten správný střih a každá dáma může v sukni vypadat žensky a stylově.

Důležitý je střih, ale i materiál

Pamatujte na to, že materiál sukně je stejně důležitý jako její střih. Měkké látky lépe přilnou k postavě a zdůrazňují tvar, silnější a tužší látky zase schovají více nedokonalostí. Výběr na trhu je široký, každá žena si proto jistě najde tu svou. Jelikož dámy po padesátce většinou nerady odkrývají nohy, proto volí délku po lýtka. Dobrou službu udělají i záhyby a řasení. Pokud ale máte štíhlé nohy, nebojte se ani sukně po kolena.

Doporučený článek:  Jakou bundu si obléct na hory? Poradíme i s dalším oblečením

Skládaná sukně je ideální volbou pro ženy, které si cení klasiky a rády investují do univerzálních kousků oblečení. Zkombinujete-li ji s vysokými podpatky, můžete si ji obléct na formální události. Dobře se ale kombinuje i s teniskami. Při výběru skládané sukně dbejte na to, aby záhyby v oblasti břicha byly dost volné, opticky se tím zeštíhlíte. Naopak záhyby „natažené“ do stran pár kilo navíc přidávají.

Asymetrické střihy skryjí nedokonalosti

Zavinovací střih je velmi módní variantou. Díky asymetrickému tvaru a častému zavazování na bocích dokonale maskuje větší bříško. Pokud zvolíte mírně rozšířený střih, schovají se v ní i širší stehna. Zavinovací sukně nejvíc sluší ženám s postavou hrušky nebo přesýpacích hodin. Dají se nosit i v zimě, pokud je zkombinujete s kozačkami.

Doporučený článek:  Plesová sezóna se blíží. Připravte se už nyní a vyberte si dokonalé šaty

Pokud se necítíte dobře v rozšířených sukních, sáhněte po klasické rovné sukni po kolena. Je to střih, který vypadá velice žensky. Pokud chcete zvýraznit tvar boků, volte upnutější pouzdrovou sukni. Pokud ale chcete schovat větší bříško nebo jiné nedokonalosti, raději si vyberte trochu volnější a jednodušší střih.