Móda

Sukně dokáže ubrat kilogramy i prodloužit postavu. Stačí jen vybrat správný střih a obuv

Sukně dnes patří k typickým kouskům ženského šatníku. Neměly by chybět ve skříni žádné ženy, je ale třeba vybrat tu správnou. Ne všechny střihy a délky sluší všem ženám bez rozdílu a špatně zvolená sukně může shodit celý outfit. Naopak dobře padnoucí sukně podtrhne přednosti a skryje drobné nedokonalosti postavy.

Minisukně nejsou pro každého

Vypasovaná minisukně je odvážná a sexy, ale málokterá žena si ji může dovolit kvůli tomu, že odhaluje nohy, obepíná břicho a pas. Přidává několik centimetrů do výšky, proto sluší zejména ženám menšího vzrůstu. K minisukni volte klasickou bílou halenku nebo módní svetr v tlumených barvách. Vyhněte se hlubokým výstřihům, jinak budete vypadat vulgárně.

Doporučený článek:  I krátké nehty mohou vypadat božsky. Nebojte se experimentovat s barvami i vzory

Dámy, které mají úzký pas, by měly volit krátkou, ale volnější sukni áčkového střihu. Do práce a na oficiální události volte sukni ne kratší než ke kolenům. Zvýrazní postavu, ale působí elegantnějším dojmem. Sluší téměř každé ženě, dokonce maskuje silnější lýtka. Taková sukně si ale žádá jedině boty na podpatku.

Zdroj obrázku: Freepik

Vysoký pas zeštíhlí postavu

Pokud máte hezké nohy a kolena a chcete je ukázat, ale nechcete působit vyzývavě, zvolte tužkovou sukni, která končí těsně nad nimi. Volte modely s vysokým pasem, které opticky zeštíhlí postavu a odhalí křivky. Dlouhá sukně je spojencem žen, které nechtějí odhalovat nohy, ale zároveň touží vypadat žensky. Široké a vzdušné sukně vypadají krásně a módně a jsou velmi pohodlné. Hodí se k nim i boty bez podpatku.

Doporučený článek:  Minimalismus přináší do módy jednoduchost, nadčasovost a volnost

Sukně sahající do půli lýtek jsou riskantní. Přestože vypadají elegantně, v kombinaci se špatně zvolenými doplňky opticky přidávají kilogramy, a to zejména u nižších žen. Slaďte je s botami na klínku nebo hodně vysokými podpatky. Pokud bude sukně rozšířená, zamaskuje větší stehna a bříško. Tužková sukně je vhodná pro ženy s výraznými křivkami, které se nebojí je ukázat. Materiál volte podle příležitosti, na kterou se chystáte.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Choose-the-Right-Skirt-for-Your-Figure