Zdraví

Vbočené palce způsobují nepohodlí a bolest. Úlevu přinese známé koření, mast nebo jód

Vbočené palce jsou častým problémem zejména u žen, které nosí boty na podpatku. Mohou se ale objevit u každého, kdo k nim má genetické předpoklady nebo nosí špatně zvolené boty. V boji vám mohou pomoci běžné domácí prostředky. Existuje mnoho neinvazivních opatření, která pomohou snížit bolest a nepohodlí vbočených palců. Podívejme se, jak se můžete zbavit této nepříjemnosti.

Bobkové listy nejsou dobré jen na vaření

Odvar z bobkových listů může být velmi efektivní pro zmírnění bolesti, která je způsobena výskytem vbočených palců. Odvar si přitom připravíte velmi jednoduše. Stačí, když rozdrtíte cca 15 listů bobkového listu a zalijete 400 ml horké vody. Odvar můžete pít čtyři po sobě jdoucí dny, dokud bolest nezmizí. Nálev z bobkových listů také snižuje zánět způsobený vbočenými palci.

Doporučený článek:  Nejen alkohol. Játrům škodí i jídlo, které si s chutí dopřeje každý
Zdroj obrázku: Freepik

Speciální kosmetika je také možností pro efektivní léčbu

Masti, které obsahují tzv. sůl bishofit, se často používají k léčbě vbočených palců. Tento produkt obsahuje směs speciálních solí, které změkčují kůži a obsahují plno cenných mikroelementů. Po použití budete pozorovat změkčení zrohovatělé kůže a snížení zánětu. Stačí přitom denně nanést jen malé množství přímo na postiženou oblast. Léčba by měla trvat po dobu 10 týdnů, aby přinesla maximální výsledky.

Vyzkoušejte roztok z jódu

Jód je surovina, která změkčí bolestivé boule a zmírní záněty palců. K vytvoření léčivého přípravku vám přitom stačí jen jedna polévková lžíce tekutiny a dva drcené aspiriny. Vezměte kousek obvazu a namočte ho v připraveném roztoku. Přiložte jej na postižené místo a nechte působit po dobu několika hodin. Směs působí dezinfekčně a protizánětlivě, takže zmírní bolesti i zánět. Vyzkoušet můžete také protahovací cvičení, kdy se zaměříte na posílení šlach a svalů na chodidle. Tento typ cvičení vám může pomoci od nesnesitelné bolesti.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/7-ways-to-ease-your-bunions-without-surgery/