Krása

Čtyři kroky k dokonale hladkým chodidlům. Pečující rituál se o pokožku postará jako v profesionálním salonu

Kůže na chodidlech je náchylná k tvrdnutí a poškození. Pokud se ale o ni budete pravidelně starat, zabráníte vzniku tvrdé zrohovatělé kůže, která může nepříjemně praskat a bolet. Udělejte si jednoduše takové malé lázně přímo pro svá chodidla.

Nehty

Než začnete s péčí o nohy, postarejte se o nehty. Opilujte je nebo je zkraťte nůžkami. Nehty můžete také natřít vyživujícím nebo barevným lakem – hned budou vypadat lépe. Na nehtovou kůžičku kolem nehtů můžete také nanést krém nebo olivový olej, aby je změkčil, a poté je opatrně zamáčkněte dřevěnou tyčinkou.

Doporučený článek:  Suchá chodidla trápí ženy nejen v létě. Pokožku uzdraví a vyhladí přírodní produkty z kuchyně

Koupel nohou

Je to skvělý způsob, jak změkčit kůži a také se velmi rychle uvolnit a zrelaxovat. Zabere to jen 15 minut. Voda by měla být teplá, ale ne horká. Přidejte do vody také sůl do koupele – to však neplatí, pokud máte na nohách otevřené rány nebo oděrky. Jedlá soda je dobrý antibakteriální prostředek a antiperspirant. Na litr vody přidejte dvě polévkové lžíce a nohy si v této lázni pořádně vymáchejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Odstranění zrohovatělé kůže

Po koupání si udělejte důkladný peeling. Pokud jsou chodidla hodně suchá, zvolte pemzu, která pomůže ztvrdlou kůži efektivně, ale přitom šetrně odstranit. Použít můžete i domácí produkty, jako je kávová sedlina, cukr nebo soda – tyto suroviny jsou o hodně šetrnější, a hodí se tedy zejména pro chodidla poškozená, citlivá nebo s ekzémem. Jakmile budete s ošetřením hotovi, nezapomeňte nohy důkladně omýt a ošetřit.

Doporučený článek:  Kopřivová maska posílí vlasy přirozeně a bez zatížení. Nekonečnému padání bude konec

Hydratace

Po odstranění zrohovatělé kůže nohy osušte a namasírujte je hydratačním krémem. Během tohoto kroku věnujte několik minut masáži, která stimuluje body v chodidlech, prokrvuje je a podporuje krevní oběh. Nádherně se zrelaxujete. Nejpříjemnější samozřejmě je, pokud vám tuto masáž může provádět někdo jiný. Zkuste se třeba navzájem vystřídat s partnerem – jistě budete oba rádi. Vaše chodidla poté budou krásně měkká, zdravá a odpočatá.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/how-to-make-your-feet-soft/