Zdraví

Některé potraviny tělo tráví neuvěřitelných 30 hodin. Při těžkém žaludku uleví oblíbené bylinky

Každý z nás to určitě zažil – pocit těžkého žaludku nejen po vydatném jídle, který nás může přemoct. Důležité je dávat si takové pokrmy, které jsou snadno stravitelné. Namísto toho si ale často dopřáváme smažené nebo tučné produkty, které nejsou vhodné pro naše trávicí ústrojí, které se s nimi musí poprat. I proto není snadné vyloučit pocit těžkého žaludku.

Jaké potraviny nám v žaludku leží nejdéle?

Trávicí proces začíná už v našich ústech, do kterých dáváme jídlo. Proces celý pak může trvat až 30 hodin. Potrava slouží k extrakci látek, které zaručí správné fungování organismu. Díky tomu také zvládneme vyloučit škodlivé látky. Doba, po kterou potraviny zůstanou v našem žaludku, se bude lišit podle mnoha faktorů.

Doporučený článek:  Halux dokáže způsobit bolest na každém kroku. V mnoha případech pomůže jedině operace

Obsahuje vaše jídlo velké množství tuků nebo bílkovin? Možná ho budete trávit déle. Nejdéle budou trvat smažené potraviny, sladkosti a produkty, které obsahují vysoké množství nezdravých tuků. Konzumací těžkého jídla si můžete trávení poškodit i na delší dobu. Bolesti břicha, pálení žáhy nebo plynatost tak budou jen některé problémy, které vás mohou potrápit.

Zdroj obrázku: Freepik

Déle než šest hodin se tráví spousta potravin

Déle než šest hodin můžete trávit například sýry nebo uzeniny, produkty z rychlého občerstvení nebo rybí konzervy. Houby, luštěniny nebo smetanové dezerty nejsou vhodné na noc, protože vám po nich bude těžko. Alkohol se v žaludku bude také držet dlouho, i některé druhy ovoce nebo zeleniny. Jak se ale vyrovnat s pocitem těžkého žaludku? Je to jednoduché.

Doporučený článek:  Nehty posílí správná péče a strava bohatá na důležité živiny

Můžete použít bylinky, které uleví nejen žaludku, ale celého trávicímu systému. Zkusit můžete mátu nebo heřmánek. Můžete žvýkat kmín, který zabrání plynatosti, nebo fenykl. Před spaním si dejte dostatek pitné vody, do které dejte citron nebo zázvor. Tři dny byste pak měli dodržovat zdravější jídelníček. Možná se pak dostanete do fáze, kdy se přesvědčíte o tom, že zdravý životní styl má určitě smysl.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/322047#what-is-it