Krása

Pokožka krku a dekoltu si zaslouží to nejlepší. Správná péče předejde vráskám a povadlé pokožce

Každý den se věnujeme svému obličeji a mažeme ho nejrůznějšími krémy. Na co ale zapomínáme, to je šíje a dekolt, které ale také potřebují péči. I tady jsou potřeba úpravy, které sice nemusíte provádět každý den, ale jednou za čas je fajn se svému krku a dekoltu věnovat, aby působily pořád mladistvým dojmem.

Pokožka dekoltu a krku je mnohem tenčí než na obličeji

Možná jste to nevěděli, ale pokožka na dekoltu nebo krku je tenčí než ta na obličeji. Proto se snadno vysuší a dehydratuje. O to více péče byste těmto místům měli věnovat při každodenní péči o pokožku. Pokud tak nečiníte, již před 30. rokem života se mohou v těchto místech objevit vrásky, které pak jen těžko zakryjete make-upem nebo oblečením.

Jak ale o dekolt a krk správně pečovat? Existují různé způsoby, které jsou velmi snadné. Nebudou stát mnoho času, ale díky nim získáte větší sebevědomí. Na krk můžete používat stejné přípravky, jako používáte na obličej – micelární vody, mýdla nebo gely. Nejlépe bude fungovat studená voda, která rozproudí krevní oběh a zpevní pokožku. Krk a dekolt nakonec ošetřete tonikem a naneste na ně krém.

Zdroj obrázku: Freepik

Udělejte si domácí peelingy

I doma si můžete vyrobit peeling, který bude plný přírodních surovin a můžete ho použít nejen na tyto oblasti, ale na celé tělo. Peeling stačí používat jednou týdně. Do misky dejte dvě lžíce ovesných vloček, zalijte sklenicí teplého mléka, smíchejte a naneste na pokožku krku a dekoltu. Masírujte krouživými pohyby a posléze opláchněte vodou a osušte ručníkem, ale pozor! Pokožku netřete příliš hrubě.

Vyrobit si můžete i hydratační masku, kterou můžete použít i na obličej. Jeden bílek smíchejte se lžičkou medu a čtyřmi lžícemi homogenizovaného sýra. Pastu naneste na obličej, krk a dekolt a nechte 15 minut působit. Opláchněte a naneste hydratační krém.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/decolletage