Krása

Drahé krémy nejsou potřeba. Dokonale vypjatou pokožku zajistí masáž a domácí kosmetika

Pleť, která je pevná a vypjatá, bez vrásek a dalších nečistot – to je sen snad každé ženy. Každá se potýká s problémy na obličeji, kterých se nejde jen tak zbavit. Jak zpevnit obličejovou pokožku, aniž byste musela sahat po drahých krémech? Za ztrátou pevnosti může stát hned několik faktorů.

Domácí metody, které opravdu fungují

Jestli se vám nechce utrácet za drahé krémy, které nemají stoprocentní účinek, rozhodně sáhněte po domácích metodách, které jsou levné. Navíc si můžete udělat beauty odpoledne se svými kamarádkami a společně sdílet zkušenosti. Získáte tak nejen nové tipy, ale možná si navzájem poradíte, co rozhodně nedělat.

První metodou je obyčejná masáž. Masáží můžete pokožku zpevnit velmi rychle, je ale potřeba, abyste masáž prováděli pravidelně. Masáž můžete kombinovat s domácími krémy, které pokožku vyživí a dodají jí hydrataci. Nejdříve si poklepejte konečky prstů na krém a jemně ho rozetřete po pokožce. Masáž dělejte jednou týdně a brzy bude pokožka na první dotek pevnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste obličejové cviky, které můžete dělat kdekoliv

Další metodou, která nestojí žádné peníze, ale můžete si u ní užít také trochu legrace, je obličejová mimika. Určitě jste někdy na někoho udělali zvláštní úšklebek, který druhého rozesmál. I takové může být cvičení, které dopomůže k pevnější pleti. Cvičením docílíte toho, že nebudete mít dvojitou bradu ani povislá oční víčka.

Bude přitom stačit jen se doširoka usmívat nebo přizvat děti, ať vám pokožku různě napínají. Dejte ale pozor, aby to nebylo bolestivé, což děti umí. Pokud se s nimi naučíte, jak o pokožku pečovat, může se to stát vaší denní rutinou a pleť bude vypjatější a zdravější. Používejte především přírodní kosmetiku. Dělejte si masky z domácích surovin, používejte vlastnoručně vyrobené krémy. Pokud doma pěstujete aloi vera, můžete ji použít. V kombinaci s jogurtem vykouzlíte masku, kterou používejte jednou za týden.

Zdroj: https://www.aad.org/public/everyday-care/skin-care-secrets/anti-aging/reduce-premature-aging-skin