Krása

Užijte si dokonalé opálení po dlouhé týdny. Princip čajové lžičky je pro pokožku to pravé

Při balení na dovolenou nesmíme zapomenout na výrobky, které ochrání naši pokožku před sluncem, když lenošíme na pláži nebo u bazénu. Ty, které mají UVB a UVA filtry, by se měly používat po celý rok, ale na slunci má taková ochrana zvláštní význam.

Naučte se správně používat opalovací krémy

Výběr správného produktu je jedna věc. Důležitá je i správná aplikace. Je třeba poznamenat, že mnoho lidí používá příliš mnoho opalovacích přípravků. Avšak pomocí jednoduchého pravidla nebo principu čajové lžičky dokážete odhadnout správné množství opalovacího krému. Na pokrytí oblasti kolem obličeje, hlavy, krku a ramen bychom měli použít opalovací krém v množství rovnajícím se dvěma čajovým lžičkám. Dvě polévkové lžíce opalovacího přípravku by se měly použít k zakrytí zbývající části těla.

Doporučený článek:  Správný účes ubere několik let. Toto jsou nejlepší střihy pro ženy po padesátce

Můžete se však setkat také s jiným doporučením. Jedna čajová lžička krému na obličej, krk, dekolt, jedna na předloktí a ramena, dvě čajové lžičky na trup a jedna čajová lžička na každou nohu. Doporučené množství přípravku aplikovaného na kůži je 2 mg na čtvereční centimetr těla. Při používání správného opalovacího krému musíte myslet ještě na několik věcí.

Zdroj obrázku: Freepik

Další pravidla pro používání krému s filtrem

Opalovací krém je třeba aplikovat na každou část těla, která bude vystavena slunci. První vrstva produktu by se měla nanášet 15–30 minut před odchodem ven a další vrstva poté na přímém slunci. Co je obzvláště důležité, je fakt, že čím blíže se nacházíme k rovníku, tím větší by měla být hodnota SPF. Aplikace krému by se měla pravidelně opakovat.

Doporučený článek:  Nepoddajné vlasy zkrotí zdánlivé maličkosti. Krásných vlasů lze dosáhnout jednoduchou péčí

Obvykle bychom měli každé dvě hodiny nanášet novou vrstvu. Opalovací krém by se měl nanášet pokaždé po opuštění vody, a to i přesto, že na krému je napsáno „vodotěsný“. Je to proto, že při utírání ručníkem si odstraníte část opalovacího krému z pokožky.

Zdroj: https://www.dailyrecord.co.uk/news/health/skincare-expert-sunscreen-apply-rule-27254432