Rady a tipy

Před odjezdem na dovolenou schovávají někteří peníze do mrazáku. Předejdou tím nepříjemnostem

Mnoho lidí následuje trend, kdy dávají před odjezdem na dovolenou do mrazáku kovovou minci. Je třeba vypnout vodu, vše zkontrolovat a odpojit většinu spotřebičů od elektřiny. Mince v mrazáku vás může šikovně informovat o tom, jestli náhodou během vaší dovolené nevypadl v domě proud a jak dlouho to trvalo. Jak?

Vložte minci do mrazáku a v klidu odjeďte na dovolenou

Odjezd na více než dva dny z domova vyžaduje mnoho příprav. Elektřina může doma vypadnout jen na chvíli, ale také na celý den. Před vaším příjezdem může být vše v pořádku a na první pohled nepoznáte, že elektřina nešla. To může být nebezpečné, protože mnoho potravin v lednici nebo mrazáku se za tu dobu může zkazit.

Kvůli své nepřítomnosti nebudete tušit, že je něco špatně. Potraviny sníte a potom se budete potýkat s nepříjemnými zažívacími problémy. Tomu všemu můžete snadno předejít, když se budete držet pár jednoduchých kroků. Do plastové misky nalijte vodu a vložte ji do mrazáku. Po úplném zmrznutí na led položte kovovou minci a vraťte misku do mrazáku. Po příjezdu zpátky domů misku z mrazáku vyndejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Mince v mrazáku snadno řekne, jestli nešla elektřina

Ptáte se, jak vám může jediná mince říct o výpadku elektřiny? Je to velmi jednoduché. Jestli bylo během vaší dovolené vše v pořádku, najdete minci položenou na ledu ve stejné poloze jako předtím. Jestli se ovšem ponořila do vody a je zmrzlá uvnitř ledu, elektřina během vaší nepřítomnosti nefungovala. Podle hloubky ponoření mince poznáte, jak dlouho elektřina nefungovala.

Jestli je mince nad polovinou nádoby, nemusíte nic vyhazovat. Vaše potraviny budou naprosto v pořádku, a to hlavně ty v mrazáku. Pokud je mince ve spodní polovině misky nebo uprostřed, měli byste vyhodit veškeré maso, které máte v mrazáku. Ostatní produkty si klidně můžete ponechat a sníst je podle potřeby.

Zdroj: https://homesteaderdepot.com/the-coin-in-the-freezer-trick/