Rady a tipy

Líné ženy znají trik, který je zbaví otravného žehlení. Stačí kostka ledu

Led se v domácnostech používá nejčastěji k chlazení nápojů a jiných potravin, případně při různých karambolech ke zmírnění otoků nebo zklidnění bolesti. Ledové kostky mají užitek při odstraňování žvýkačky nebo skvěle fungují při vyrovnávání koberce poté, co na něm stála těžká skříň. Může se led použít ještě při dalších činnostech? Bezpochyby, led v sušičce totiž usnadňuje žehlení!

Led jako první pomoc

Vařící voda nebo příliš horký čaj? Otoky nebo modřiny? Promáčkliny v koberci? Odolné skvrny nebo přilepená žvýkačka? Ledové kostky se používají při mnoha každodenních činnostech ke zchlazení tekutin nebo zamrazení určité plochy, nadto si je každý může vyrobit v mrazničce sám do zásoby, případně se mohou koupit v supermarketu nebo na čerpací stanici. Podle osvědčených rad hospodyněk se mohou ledové kostky používat také při sušení prádla v sušičce.

Doporučený článek:  Domácí masky vlasy posílí a vrátí jim život
Zdroj obrázku: Freepik

Sušení bez žehlení

Co dělat, aby se nemuselo žehlit? Na tuto otázku dávají odpověď zkušené hospodyňky, pro které není žehlička nejlepší kamarádka. Při přesunu vypraného mokrého prádla do sušičky přidávají několik kostek ledu do bubnu sušičky, poté zvolí program s nejvyšší teplotou a nechají sušičku udělat práci za ně. Jak je to možné? Kostky ledu v horkém vzduchu tají a vzniklá pára napomůže k tomu, že prádlo nebude příliš zmačkané. Buben sušičky se nesmí přeplňovat a tento trik výtečně poslouží při sušení ručníků i ložního prádla.

Doporučený článek:  Správné uložení a pravidelné čištění udrží stříbrné příbory stále jako nové

Přilepená žvýkačka na oděvech

U dětí často hrozí přilepená žvýkačka na oděvech, občas se vyskytne tento nešvar i po jízdě v dopravních prostředcích veřejné dopravy. Pak stačí udělat jediné, zamrazit dané místo a pomocí houbičky žvýkačku odstranit. Při poškození halenky nebo jiných jemnějších materiálů se kostky přiloží na žvýkačku, vloží se do igelitového sáčku a počká se, až žvýkačka ztvrdne. Dřevěnou špachtlí se může po vysušení žvýkačka opatrně odloupnout.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/news/a39480/wrinkled-clothing-ice-cube-trick/