Móda, Rady a tipy

Bolest z vysokých podpatků jde řešit různě. Žena z Anglie vyzkoušela trik, který skutečně funguje

Vysoké podpatky jsou jedním z nejdůležitějších atributů elegantní ženy. Zeštíhlí kotník, zdůrazní lýtko a přidají několik centimetrů na výšce. Není tedy divu, že jsou tak oblíbené. Na druhou stranu dlouhé hodiny strávené na vysokých podpatcích mohou způsobovat bolesti hlavy a další zdravotní obtíže. Co s tím?

Žena z Anglie testovala internetové rady

Na internetu najdeme stovky tipů, jak zvýšit komfort při nošení vysokých podpatků. Všechny milovnice tohoto druhu obuvi moc dobře vědí, jak mohou po několika hodinách nohy trpět, otékat a dělat z každého kroku utrpení. Georgia Baigrieová z Yorku v severní Anglii se ale rozhodla otestovat, které z těchto triků jsou opravdu účinné a které jsou jen ztrátou času.

Doporučený článek:  Zbavit se zápachu z cibule je možné několika domácími metodami

První, po čem sáhla, byl gel určený k úlevě od bolesti svalů a kloubů, který aplikovala na nohy před nasazením podpatků. Brzy se ale ukázalo, že prostředek ve zkoušce neobstál a po sundání bot se Georgia potýkala se silnými bolestmi. Někteří internetoví uživatelé navrhovali, aby Georgia vyzkoušela anestetický krém, který používají tatéři před tetováním.

Zdroj obrázku: Freepik

Tetovací krém pomohl

Tetovací krém byl tedy další prostředek, který Georgia vyzkoušela. Pro dosažení maximálního účinku bylo ale nutné zabalit nohy do potravinové fólie. Jelikož žena doma neměla fólii, nahradila ji klasickými mikrotenovými sáčky. Po několika minutách si nazula vysoké podpatky a vyrazila na taneční hodinu. A výsledek? Krém splnil svůj účel, podle Georgiiných slov ji nohy nebolely celou noc a mírné nepohodlí ucítila až v taxíku, kterým se vracela domů.

Doporučený článek:  Tenké obočí se znovu vrací mezi trendy

Video této ženy získalo přes půl milionu zhlédnutí a objevilo se pod ním i mnoho děkovných komentářů od lidí, kteří se rozhodli se jejími doporučeními inspirovat. Například jedna žena uvedla, že se blíží datum její svatby a díky tomuto testu už se nemusí obávat o stav svých nohou. Někteří komentátoři ale namítali, že ačkoliv krém funguje, za pár hodin se bolest vrátí ve vyšší intenzitě.

Zdroj: https://www.walesonline.co.uk/news/uk-news/revellers-ultimate-hack-dodge-pain-23588720