Móda

Dobře zvolený outfit ubere i deset let. Nebojte se triků s líčením, účesem i stylovými kousky

Ženy jsou mistryněmi, pokud se jedná o styling. Umí si vytvořit takový účes a makeup, díky kterému nebudete ani vědět, kolik jim je doopravdy let. Některé ženy umí svůj věk utajit, protože vědí, jaký jim sluší účes, líčení a také co si na sebe obléknout, aby upozornily jen na své přednosti.

Jaké věci ženě dodají pocit, že jsou mladší?

Jednou z možností, jak si ubrat věk, je vybrat takový účes, který bude mladistvý a navíc se v něm budete cítit dobře. Každému typu obličeje bude slušet něco jiného, a je proto vhodné nejdříve sestřih zkonzultovat s kadeřnicí, která už bude vědět, jak na to. Dámy ve středním věku mohou chodit v drdolu, některé účesy ale nejsou pro tuto kategorii vhodné. Možná bude načase změnit kadeřníka, který na vás bude pohlížet jinak než ten současný.

Můžete přidat také šperky, které jsou velmi oblíbeným doplňkem ženy. Výrazné náušnice, prsteny, náramky nebo náhrdelníky jsou jejich ozdobou, musí se ale zvolit takové, které vašemu věku nepřidají a budou se k vám hodit. Ženy většího vzrůstu by se měly vyvarovat větších šperků, které by jim ještě přidaly kilogramy navíc.

Zdroj obrázku: Freepik

Make-up volte střídmý, v jednoduchosti je krása

Mnoho žen je zvyklých na sebe denně „patlat“ spoustu věcí, jako jsou oční linky, stíny, řasenka nebo rtěnka. Jestli ale zvolníte a budete se líčit jen decentně, ocení to hlavně vaše pokožka, která si odpočine a bude moci dýchat. A překvapíte možná i své blízké, kterým ukážete svou pravou tvář. Pokud si na ústa nanesete sytě červenou rtěnku, musíte mít oční víčka nalíčená střídmě. V tomto platí pravidlo buď oči, nebo ústa.

Správně zvolený střih kalhot dělá divý. Doma se nosí nejlépe tepláky, které jsou volné, pohodlné a hlavně vás v nich nikdo nevidí. Štíhlé dámy mohou zvolit kalhoty typu bokovky nebo džíny s vysokým pasem. Jestli ale džínám neholdujete, vyberte si takové kalhoty, které budou lichotit vaší postavě.

Zdroj: https://www.whowhatwear.co.uk/ageless-fashion-items/slide3