Krása

Lesklá pleť je prokletím mastné pokožky. Stav zlepší správná kosmetika i pravidelná masáž obličeje

Mnoho žen dnes používá líčení, které kromě očních stínů, rtěnky nebo řasenky zahrnuje také rozjasňovače. Ty způsobí, že bude pleť vypadat zářivě. Někdy se ale stane, že se obličej rozsvítí natolik, že to nebude příjemné ani pro oko, ani pro pokožku. Lidé s mastnou pletí mají často problémy právě se zářící pletí. Někdy nestačí jen použít pudr, ale je nutné si pomoci i jinými prostředky.

První krok je zbavení se kosmetiky s alkoholem

Pokud tápete, jak začít, poradíme. Nejdříve se zbavte kosmetiky, která obsahuje alkohol. Nakupujte pouze prostředky, které jsou přímo vyrobené na mastnou pokožku. Alkohol pokožku sice vysušuje, z dlouhodobého hlediska se ale nejedná o variantu, která by byla pleti prospěšná. Vyrobit si můžete také pleťové masky. Na jednu z nich budete potřebovat obyčejnou bramboru, kterou uvařte. Rozmačkejte ji, počkejte na vychladnutí a přidejte dvě lžíce mléka. Naneste na obličej, nechte půl hodiny působit a umyjte.

Doporučený článek:  Pleť může vypadat mladistvě až do vysokého věku. Každodenní péče dokáže zázraky

Tvář si můžete také pravidelně masírovat. Nezabere to mnoho času, navíc to můžete dělat doma, v práci nebo ve volné chvíli. Prostřední prsty obou rukou dejte na špičku nosu, zatlačte a krouživými pohyby směřujte až na čelo. Stačí jedna minuta masáže. Pokračujte zprostřed čela až ke koutkům očí. I tuto masáž dělejte jednu minutu. Můžete je opakovat každý den a pomoci si například kvalitními oleji.

Zdroj obrázku: Freepik

Existují i make-upy, které pleť zmatňují

Můžete si dnes koupit také různé pomůcky, díky kterým bude pleť matná a nebude zářit na kilometry daleko. Jedním z takových prostředků je matovací hedvábný papír. Je to způsob, jak se rychle a snadno zbavíte přebytečného mazu a lesku. Hedvábný papír přitom stačí pouze přiložit na kůži a nechat ho, aby absorboval kožní maz. Následně používejte pudr na obličej, který bude na bázi kamene.

Doporučený článek:  Kopřivová maska posílí vlasy přirozeně a bez zatížení. Nekonečnému padání bude konec

Pokud používáte make-up, je dobré vědět, že kvalitní kosmetika nestačí. Musíte se o pleť naučit starat a vědět, jak se ráno dobře nalíčit a také se večer dobře odlíčit. Jen správně vyčištěná pokožka může přes noc odpočívat a dýchat.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/skin-care-routine-for-oily-skin-2