Životní styl

Přestaňte dělat tyto chyby a konečně zhubněte. Kila půjdou dolů sama

Odborníci na zdravou výživu a na hubnutí si nedělají iluze, dospěli k závěru, že k hubnutí je zapotřebí dostatečný výdej, ale také správně nastavená psychika daného člověka. Pokud se vám delší dobu nedaří zhubnout, je možné, že jste nemocní nebo nejste na změnu připravení. Než se tedy pustíte do další fáze hubnutí, zkuste si provést analýzu každého z těchto důvodů, proč se lidem nedaří zhubnout.

Nemoc

Dodržujete dietu opravdu striktně? Nepodvádíte, máte nižší kalorický příjem a vysoký výdej, a i přesto neustále přibíráte na váze? Jestliže i při správném dodržování dietního režimu se vaše váha neustále zvyšuje, můžete mít zdravotní problém. Proto se doporučuje objednat se k lékaři na preventivní diagnostické vyšetření. Lékař by měl testovat moč, krev, stolici, štítnou žlázu a také by měl preventivně vyšetřit ultrazvukem dutinu břišní. Určitě by testy měly obsahovat hodnoty kortizolu, glukózy, inzulínu i hormonu štítné žlázy.

Doporučený článek:  Když tělo křičí Dost! Tyto znaky prozradí přepracování, dejte si pauzu hned teď
Zdroj obrázku: Freepik

Jíte mnoho

Mnoho lidí si myslí, že postačí jíst jen třikrát denně. Někomu tato pravidelnost opravdu vystačí, ale jelikož je každé tělo jiné, měli bychom se řídit hlavně kalorickým příjmem. Pokud sníte třikrát denně hamburger z fast foodu, určitě se kalorie z této potravy projeví na vaší postavě. Důležité je jíst méně kalorií a mít vyšší výdej.

Jíte málo, ale špatně

Ano i takové situace nastávají. Lidé jí málo a stále nehubnou. Je to dáno tím, že je tělo podvyživené. Tělo si tak ze strachu tvoří zásoby tuku na horší časy. V tomto případě se musí člověk zamyslet nad složením stravy. Strava by měla být vyvážená a měla by obsahovat dostatek bílkovin, zdravých tuků i cukrů. Nemluvíme zde o uměle doslazovaných potravinách, ale o přírodním cukru obsaženém například v ovoci.

Doporučený článek:  Smějte se od ucha k uchu a zažijete obrovskou změnu. Na svět už se mračit nebudete

Nehýbete se

Můžete jíst velmi malé zdravé porce, ale pokud se všude dopravujete autem, výtahem a veškerý volný čas strávíte u televize, tělo se s nadbytkem váhy samo nepopere. Pomozte mu chůzí, běžte párkrát do práce pěšky nebo jeďte na kole. V těle se při aktivitě nastartují hubnoucí procesy.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/diet-nutrition/weight/9-reasons-youre-not-losing-weight/