Životní styl

Pohyb nepochybně patří ke zdravému životnímu stylu, někdy není třeba mnoho

Kromě zdravé stravy je pro naše zdraví nezbytný i pohyb. Dnešní doba přináší spoustu lákadel, abychom dlouho seděli na jednom místě. To našemu zdraví ale moc škodí. K tomu abyste se udrželi fit, se z vás nemusí hned stát vrcholoví sportovci. Vědci prokázali, že i 30 minut aktivního silového cvičení týdně může prodloužit náš život.

Raději trochu než vůbec

Vědci se již dlouho zkoumají, jak fyzická aktivita posiluje naše svaly a snižuje riziko smrti. Nikdo však dosud nevěděl, kolik času musíme cvičení věnovat, aby to mělo žádoucí efekt. Japonský vědci na univerzitě v Tohoku, tvrdí že 30 minut silového cvičení týdně může snížit riziko úmrtí na srdeční choroby a riziko cukrovky a rakoviny o 10 až 20 procent. Pokud k tomu přidáte kardio cvičení šance se snižují až na 40 procent.

Doporučený článek:  Na kávu zapomeňte. Po ránu nakopne organismus jiný nápoj mnohem lépe

Toto jistě potěší všechny ty, kteří neradi tráví dlouhé hodiny v tělocvičně. Za sport ale můžete považovat různé pohybové aktivity. Někdy nám pro zlepšení naší imunity stačí dlouhá procházka v přírodě. Když k tomu přidáte strmější terén a nějakou zátěž v podobě batohu, máte hned silové cvičení na světě. Někdy můžeme za cvičení považovat také různé domácí práce. Například vysávání dvoupatrového domu nebo vaření obědu pro 5 člennou rodinu nemusí být zrovna oddychové činnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Život za počítačem

V dnešní počítačové době, tráví za počítačem mnoho lidí většinu svého času. Hlavně mladé lidi. U dětí se zvyšují problémy s obezitou, nadváhou as tím související psychické problémy. Čím dál více dětí navštěvuje psychologa kvůli depresi. A ještě více z nich s tímto problémem bojuje samo. Je to velký problém nynější generace, o kterém se hodně mluví, ale málo se s ním dělá. Fyzická aktivita hlavně na čerstvém vzduchu produkuje v našem těle endorfiny. Známé také jako hormony štěstí.

Doporučený článek:  Na vážení se musí chytře. Správnou hmotnost zjistíme pouze v jediný čas

Nejlepším řešením všech chorob, těch fyzických a psychických zůstává pohyb a příroda. Tyto dva faktory dokážou bojovat i s těžkým problémem jako je deprese. Problémem je i nedostatek vitamínu D získávaného primárně ze slunce, jelikož většinu našeho času trávíme zavřený uvnitř. Neváhejte tedy a každou volnou chvíli, hlavně během krásných slunečných dnů, využijte k pobytu venku na čerstvém vzduchu nejlépe s rodinou.

Zdroj: https://www.cdc.gov/physicalactivity/basics/pa-health/index.htm